olikn
13.09.13,11:36
poprosila by som o radu. Naše SVB v r.2012 vyhlásilo výberové konanie na pozíciu predseda SVB. Prihlásili sa 3záujemcovia. Rada SVB ale na výberové konanie pozvala len jedného kandidáta, ktorého chceli aby bol zvolený. Všetci vlastníci bytov boli podvedení. Dnes mi dvaja kanditáti potvrdili, že pozvánku na výberové konanie neobdržali. Je to porušenie zákona??? Za odpoveď ďakujem
svojar
13.09.13,13:58
Predseda SVB sa volí Zhromaždením vlastníkov bytov a NP, nie je určený konkurzom. Ako by mohol byť zvolený, keď ako píšete "Všetci vlastníci boli podvedení." Kto ho teda zvolil? Rada? Tá má koľko členov- asi 3 a to je dosť málo,.
julysak
13.09.13,17:25
2012 vyhlásili
dnes (september 2013 ) dvaja povedali, že tam (na rade) neboli

Mohla si sa opýtať na zhromaždení a vedela by si to aspoň o 3/4 roka skôr :D
mackoivan
14.09.13,06:42
určite to tak nebolo ako píše olikn. Však ak by na zhromaždení, na ktorom zvolili predsedu, niekto poukázal na podvod- bola by to veľká výhoda pre vraj podvedených. Aj Mečiar tak vystúpil "Nechceli ma pripustiť k voľbám, vraj som nebol v evidencii" A podom dostal ešte oveľa viac hlasov :-)
sito
14.09.13,09:08
Jasne, že je to porušenie Zákona 182/1993!

1. Žiadne výberové konanie nemôže rada organizovať, ani zhromaždenie. Len voľbu predsedu, štatutára a rady SVB.

2. Musí byť pozvánka na schôdzu, v programe voľba predsedu, doručená každému vlastníkovi bytu v dome. Aj ktorí v dome nebývajú.

3. Rozhoduje sa o predsedovi nadpolovičnou väčšinou všetkých vlastníkov v dome v prípadne nezáujmu, neúčasti dostatočného počtu vlastníkov je možné predsedu zvoliť aj nadpolovičnou väčšinou prítomných vlastníkov bytov. Ostatní nezúčastnení sa môžu obrátiť na súd, aby vyhlásil voľbu za neplatnú. Nespokojní s voľbou sa môžu prihlásiť za kandidáta na štatutára, predsedu.

Môžu med lízať! :--- ... :--- ... :--- ...
sito
14.09.13,12:27
Nooo, niekde je to ako v cigánskej osade, len praví cigáni tam nebývajú. Ale, ak len aj traja, nepraví, kto za nich škodu napraví?!!!

Všetci, že. Ale kto problém popraví? Všetkých.

Ktorý deň je tu?

http://www.youtube.com/watch?v=K1Pm-_-a_AY

Ešte sú mladí, tiež budú, boli sme ...