margaretiak
13.09.13,13:26
Zdravicko, vsade ma varovali, ze opticky kabel je velmi citlivy. Potreboval by som presunut magio box s modemom do druhej izby. Mozem vytiahnut opticky kabel bez porusenia? Resp aka je pravdepodobnost, ze sa pokazi/zhorsi funkcnost. Alebo ho staci len trosku vycistit a znovu ho bez problemov zapojit. Dakujem
Richard
13.09.13,12:43
Optika ti ide do modemu? Do MagioBoxu asi nie, tam máš pripojený FTP (počítačový) kábel s koncovkou ako do počítača..

Každopádne optický kábel býva v ochrannej trubičke a ak ho nebudeš zalamovať a príliš ohýbať tak sa mu nič nestane.

Pozor či ti ide do modemu riadna koncovka, ktorá sa dá vytiahnuť, aby si nevytrhol optiku z nejakého vnútorného zapojenie (niektoré zariadenia to nemajú riešené koncovkou).
erik555
13.09.13,13:03
opticky kabel ti ide iba do terminalu (GPON) a z neho potom LAN kable do routera, magioboxu...Ked chces presunut terminal GPON, tak samozrejme ze opticky kabel mozes odpojit, ale je zname, ze luc si nemas mierit do oka :D
margaretiak
13.09.13,14:01
Myslel som tym, ze si potrebujem presunut cely set - optika+magio tv do druhej izby..cize router, set top box a ta posledna zazracna krabicka, do ktorej vsetko ide a netusim ako sa vola.
A otazka sa vlastne tykala len toho optickeho kabla a jeho pripadneho znefunkcnenia pri vytiahnuti. Kedze ma na to upozornoval technik, tak sa radsej pytam ako by som mal nieco posrat a zbytocne si robit problemy :)
margaretiak
13.09.13,14:02
Ano ano, bolo mi to riadne vysvetlene..s tym lucom :D ..bude to zniet "zaujimavo", ale netusil som, ze tam je nejaky luc O:)
Paradise Seeker
13.09.13,14:47
Sám mám doma optiku ale popravde som ešte neskúšal prepájať optický kábel, nuž nevidím dôvod prečo by to možné nebolo. Avšak si musíš uvedomiť, že optický kábel je dosť citlivý voči nečistotám. Keď ho odpojíš a budeš ho znovu napájať, tak použi v alkohole navlhčenú látku z materiálu akým bola aj tá, ktorú si dostal v balení od routeru (nech sa netrhá, nemrví a nezanecháva svoje časti) a vyčisti s ňou koniec kábla. Tým sa zbavíš nečistôt a prachu. Myslím, žeby si inak problém mať nemal, pokiaľ naň nestúpiš alebo inak nezlomíš pri prenášaní. :)
margaretiak
21.09.13,08:52
No, musel som zhuknut na brata, lebo si ho s radostou predkopaval, inak sa nic nestalo a ide. Akurat som ho musel vratit na povodne miesto, lebo ho neprepcham cez povodnu dieru v stene, ktoru spravil telekom.
Takze to len kusok potiahnem po stene a spravim dieru do mojej izby, kadial to potiahnem. Snad sa panelak nezruti :)