pioncka
13.09.13,13:58
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu ohľadne zaradenia do platovej triedy. Som novoprijatý odborný zamestnanec na ZŠ. Toto je moje prvé zamestnanie po ukončení II.stupňa VŠ. Pracovný uväzok mám čiastočný. Do akej platovej triedy vlastne patrím?
avalik
13.09.13,12:45
341/2004 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-341

09. PLATOVÁ TRIEDA

Kvalifikačné predpoklady: úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom alebo vyššie odborné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom, alebo vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom, alebo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom.

Pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa:
...
06 Odborná činnosť vykonávaná psychológom, školským psychológom, školským logopédom, špeciálnym pedagógom, školským špeciálnym pedagógom, terénnym špeciálnym pedagógom, liečebným pedagógom alebo sociálnym pedagógom v škole, školskom zariadení, v špeciálnej škole, v špeciálnom výchovnom zariadení, v zariadení sociálnych služieb, v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately alebo v zariadení pre pracovnú rehabilitáciu, ktorý je zaradený do kariérového stupňa začínajúci odborný zamestnanec30b) alebo odborný zamestnanec do splnenia podmienok podľa osobitného predpisu.30c)


10. PLATOVÁ TRIEDA

Kvalifikačné predpoklady: vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom, alebo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom.
Pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa:
...
17 Odborná činnosť vykonávaná psychológom, školským psychológom, školským logopédom, špeciálnym pedagógom, školským špeciálnym pedagógom, terénnym špeciálnym pedagógom, liečebným pedagógom alebo sociálnym pedagógom v škole, školskom zariadení, v špeciálnej škole, v špeciálnom výchovnom zariadení, v zariadení sociálnych služieb, v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately alebo v zariadení pre pracovnú rehabilitáciu, ktorý je zaradený do kariérového stupňa samostatný odborný zamestnanec.30b)

30b) Zákon č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
30c) § 7 a 8 zákona č. 317/2009 Z. z.