Maňuša
13.09.13,14:31
Pri vypínaní PC mi stále píše: Nevypínajte a neodpojujte počítač.Prebieha inštlácia aktualizácie trebars 7 zo 14. Pri zapínaní PC : Konfiguruje sa aktualizácia systému Windows. Dokončené na ...%, potom vypína sa a nato starter Windows. Veľmi ma to zdržuje hlavne pri zapínaní PC. Prečo ? Ďakujem za poradenie.
arizona
13.09.13,12:48
Windows si potrebuje stiahnut aktualizacie, to trva urcity cas, hlavne ak neaktualizujes pravidelne. Vtedy sa ich nazbiera viacero aj to dlhsie trva.

Tym padom, ze ti to vypisuje aj po spusteni PC, znamena, ze si ho vypla skor,ako si stihol PC vsetky aktualizacie ulozit.

Takze jedine riesenie: control panel -windows update a tam daj instalovat aktualizacie.
Pockaj pokym sa vsetky postahuju, potom ti ponukne restart pocitaca.
misoft
13.09.13,15:12
Správna pripomienka - nechať dokončiť všetky aktualizácie, pretože prerušenie inštalovania a konfigurácie aktualizácii má za následok, že to bude robiť stále - do tej doby, kým to nebude dokončené.
Mimochodom: tých pár minút by ho nezabilo a potom už to nebude zdržiavať.
Aktualizácie pre Windows sú vždy v druhý utorok v mesiaci - treba s tým počítať.
Maňuša
14.09.13,06:22
Ďakujem veľmi pekne, lebo som si myslela, že zase robím nejakú chybu ja. Pekný a príjemný víkend.
misoft
14.09.13,09:07
Ešte doplním - pri aktualizáciách sa dole objaví ikonka so žltým znakom - upozornenie na aktualizácie. Pretože tie sa "zakomponujú" do systému až po reštarte PC , preto sa to vykonáva. No dole niekedy vyskočí upozornenie o vynútenom reštarte a je tam možnosť odloženia reštartu počítača. Pri tzv. uspaní počítača (dlhodobý spánok) sa však o reštart nejedná. PC sa musí odhlásiť, vypnúť a znova zapnúť, musí prebehnúť celý priebeh bootovania od začiatku.