sviatuct
17.03.06,10:06
Dobry den,

hladam hladam, a este som nenasiel, co vsetko musi SZCO sam sebe na cestak + vyuctovanie vypisat. Co som si aj kupil aj stiahol tlaciva, vsetko je to totalny elaborat, na ktorom som naratal 7 miest, kde sa treba podpisat.

Je to naozaj nutne?

Aky cestak realne SZCO (bez zamestnancov) staci? (Co najjednoduchsi, co najmensi).

Dakujem
ondrejvla
17.03.06,13:06
Dobry den,

hladam hladam, a este som nenasiel, co vsetko musi SZCO sam sebe na cestak + vyuctovanie vypisat. Co som si aj kupil aj stiahol tlaciva, vsetko je to totalny elaborat, na ktorom som naratal 7 miest, kde sa treba podpisat.

Je to naozaj nutne?

Aky cestak realne SZCO (bez zamestnancov) staci? (Co najjednoduchsi, co najmensi).

Dakujem

Cesťák môže byť aj tvoje vlastné tlačivo vyhotovené v exceli s presným výpočtom, ktoré sú potrebné k tomuto zúčtovaniu podľa zákona o cest.náhradách.
Na tlačive musí byť uvedené : názov firmy, meno zamestnanca, dôvod cest.príkazu, miesto, doba trvania, čas odchodu, čas príchodu, príp.spolucestujúci, pri použití vlastného mot.vozidla počet km s prílohou
z knihy jázd, cest.náhrady,km-náhrady,ost.výdavky podľa predtlače.
No a podpisy? - len tie, ktoré sú nutné, tzn.ak si sám sebe vystavuješ cesťák, podpíšeš sa ako zodpovedná osoba. Myslím, že tie podpisy to je to najmenej, ktoré by ma trápilo, dôležité je, aby obsahoval dôvody, ktoré musia byť podložené dokladmi. No a ak sa jedná o zamestnanca, samozrejme by mal byť podpísaný ten, kto cestu nariadil, absolvoval, vyplatil a zúčtoval.
sway
17.03.06,13:14
sviatuct
17.03.06,13:39
Dakujem :)

Staci ako dovod cesty kratky text:

"Prezentacia vykonanych prac a dohodnutie dalsieho postupu vo firme XY"

a zapis zo SC

"Dna DDD boli vo firme XY odprezentovane vykonane prace a bol dohodnuty dalsi postup."

?

Ak som bol na SC firemnym autom (ktore mam v majetku firmy) musim

1. vyrobit cestak
2. urobit zapis do knihy jazd
3. urobit zapis zo SC
4. vyuctovat SC - iba diety
5. vypisat VPD
6. zauctovat do PD

pricom cestak pripnem k VPD

?
Julča
17.03.06,14:27
[quote=sviatuct]Dobry den,

hladam hladam, a este som nenasiel, co vsetko musi SZCO sam sebe na cestak + vyuctovanie vypisat. Co som si aj kupil aj stiahol tlaciva, vsetko je to totalny elaborat, na ktorom som naratal 7 miest, kde sa treba podpisat.

Je to naozaj nutne?

Aky cestak realne SZCO (bez zamestnancov) staci? (Co najjednoduchsi, co najmensi).

Neviem ako vy ale ja som sa ešte nestretla so SZČO, ktorá by sama sebe vypisovala cestovný príkaz. Vediem Jú viacerým SZČO bez zamestnanca. Všetci si vedú knihu jázd kde majú uvedené / odchod, príchod , miesto určenia, účel, počet km/, toto si vedú kvôli nárokovateľnosti na PHM. Ubytovanie, parkovanie a pod. si dávajú rovno cez pokladňu do výdavkov. zatiaľ neboli výhrady ani pri daňovej kontrole.
dogicka
17.03.06,15:28
Ja si myslím, že SZČO musí sám sebe vypísať cesťák len vtedy, ak si chce pri SC uplatniť stravné. Prosím opravte ma ak sa mýlim.
sviatuct
20.03.06,10:38
A ak si chce uplatnit iba cestovne listky a nie stravne, staci to cez pokladnu?
dogicka
20.03.06,10:55
A ak si chce uplatnit iba cestovne listky a nie stravne, staci to cez pokladnu?

Podľa mňa áno.
Mám jedného klienta, ktorý cestuje autobusom a do nákladov si dáva len cestovné. Nevypisuje cesťák, na sumu lístku vypíšeme VPD a len si k tomu dopíše, za akým účelom cestoval, aby to v prípade kontroly obhájil.