Marek Gunni Gunar
13.09.13,21:20
Rekostrukcia stareho kamenneho domu.
buchač
14.09.13,05:13
Trochu nechápem nepochopiteľnú otázku .........

Ja alebo niekto iný Ti povie , že by si mal platiť majstra týždenne ( mesačne ) , no majster si vypýta dennú mzdu ....
Tak teraz ako sa podľa takejto odpovedi zachováš ???

Predpokladám ale , že sa jedná o fuškára , z tých rôznych dôvodov ...
Takže otázka by nemala smerovať na netové fórum , ale mal by si sa predsa majstra opýtať .
POZNÁMKA : ....ak teraz povieš , že aj o takejto variante už ste viedli reč , tak ma trafí ....

Mal by si si ale setsakremensky rozmyslieť , či pôjdeš na hodinovú mzdu alebo na ten úkol .
Záleží ale aj od okolností ( čo všetko ideš robiť ) a aj od majstra ( či bude sám makať alebo bude mať pomocníka )....
Ale v konečnom dôsledku je to aj tak jedno .
Či bude makať tak alebo onak , veľmi veľa toho neušetríš .

P.S.:
Moja skúsenosť s opravou je taká , že som každý deň položil love na drevo a fertig .
Peggynka
14.09.13,05:23
Hlavne za dokončenú robotu.Ak robí omietky,zaplatiť až po ukončení.Pokiaľ mu zaplatíš a sľúbi,že to príde dokončiť,riskuješ,že ho už neuvidíš.Tak je to aj so stolármi,elektrikármi atď.Skontrolovať a potom zaplatiť.Za materiál platím po predložení účtov a keď to mám fyzicky doma.
buchač
14.09.13,06:11
...." Hlavne za dokončenú robotu...."

......jjj........nájdu sú jedinci , čo aj vopred dajú love a potom sa vyplakávajú ...
bjuty smis
14.09.13,08:19
c.) je správne.....ked to je vačší rozsah prác na dlhšie obdobie, môžeš mu dať ajzálohu...ale vždy len na to, čo je už spravené...nič si nepredplácaj....