cafi
13.09.13,23:18
Zdravím, vie mi niekto poradit stránku, kde zistím históriu najazdených kilometrov napr. z STK, alebo emisných kontrol, ak kupujem ojazdené vozidlo dovezené z Rakúska?
Dáša_
14.09.13,05:48
my sme zistili v autorizovanom servise - oni videli záznamy o servisných prehliadkach v svojom systéme, samozrejme o tých zahraničných. Len podľa ich slov, majú zakázané to povedať. Tuším svojim zamestnávateľom. A tak sme sa dozvedeli, že auto, ktoré malo u nás na tachometri 120 tisíc bolo naposledy na servisnej prehliadke pri 180 tisic...
misoft
14.09.13,09:02
Pokiaľ stáčanie tachometrov nebude trestným činom - dovtedy sa tu budú podvody robiť.
draik
14.09.13,14:57
Stáčanie tachometrov je podvodom už teraz, netreba na to zvláštnu skutkovú podstatu. Problém je však dokázať, kto konkrétne stočil.
draik
14.09.13,15:00
Údaje o km z STK a EK sú verejne dostupné. Problém však je, že dovezené autá sú stočené (ak sú) ešte predtým, než sú pristavené na KO. Čiže je potrebné pátrať v zahraničí.
fengsuej
21.05.16,09:24
bodliak
21.05.16,09:26
trojrocny fengsuej, dobre odlezany...
fengsuej
21.05.16,09:27
ak si vezies zo zahranicia sam, tak ano - suhlasim. Ak na objedn., uz sa stocenie moze tykat viacero osob...
Osobne som nazoru, ze zohnat VIN a "prelistovat" autorizovane servisy. Mnohe (mozno aj vsetky, uplne presne neviem) maju celoeuropsku databazu, cize napr. da sa zistit, kolko km malo auto v servise v Nemecku na poslednej prehl.
fengsuej
21.05.16,09:30
niektori vsak garantuju pravny stav auta - treba vsak vediet, ci aj stav km patri do garancie (avsak patri to ku pravnemu stavu auta) a ci vlastnia vozidlo. Podla spotrebitelskeho prava (§39 + 52 a nasl. OZ) neplatny je pravny ukon, kt. sa prieci dobrym mravom, prieci sa alebo obchadza zakon. Ale to uz ideme daleko :)
arizona
21.05.16,09:37
fengsuej, upravila som pre istotu nazov tejto temy,aby to tak,ako teba zbytocne nemylila ludi. Inak, tema je uz 3 roky stara,cafi uz urcite problem vyriesil. Je zbytocne vytahovat z archivu niekolkorocne temy...