marcel882
15.09.13,06:38
Kolko moze byt nad zemou, chceme ho kvoli detom dat do vysky od cca 1 metr nad zemou az po horny okraj steny. Dospely clovek po nom vylezie ale male dieta nedociahne. Je na to nejaky predpis?
Stefan2005
15.09.13,07:20
... o predpise neviem, možno ho uvedú nejaký stavbári; osobne som to robil voľakedy dávno takto: fixná časť cca 2m nad zemou až 1m nad hornou stenou (atikou) - ďalej jeden samostatný diel rebríka (o niečo užší) cca 2m, ukončený hore závesnými uškami - ten rebrík potom jednoducho zdvihnem a zavesím ho na fixný rebrík, takže je to vždy v nepoužívanom stave cca 2m nad zemou... ak treba zvesím ho - zavesím na predposledný spodný schodík, a dá sa pohodlne vyjsť na strechu.

P.S. jeden meter nad zemou osobne pokladám za málo - na takéto miesto nepolezú 1-2 ročné deti, ale 8-10 ročné a pre tie 1m nad zemou nie je prekážka.
Aby som ochránil svoje deti (v čase keď som to plánoval robiť, tak známemu takto spadol 11 ročný syn z 3m výšky) tak som to urobil tak, ako som napísal, a chvalabohu nikdy nič sa nestalo...
Stefan2005
15.09.13,07:47
... možno niečo najdeš v EN ISO 14122
hoci vidím už i pokus na http://www.modrastrecha.sk/forum/strecha/ake-parametre-musi-splnat-rebrik-na-plochu-strechu-2/
viktorviktor
15.09.13,11:55
v zákone o ochrane pri práci rebríky asi nebudú riešené, najskôr v nejakom vládnom nariadení, skús si vyhľadať požiarny rebrík, plochý rebrík..... a u predajcov- zhotoviteľov sa popýtaj či nepoznajú normy