Iveta Mirko Andrášiovi
15.09.13,09:27
Podla zakona možem pracovať cely rok.No veduca my tvrdi že v chranenej dielni mam narok na praceneschopnost len osem tyzdnov,a musim prerušiť praceneschopnosť,že ju urady tlačia a ja ju musim prerušiť a musela som si vziať dovolenku.Teraz znova marodujem už viac ako mesiac a znova chcela aby som PNku prerušila.Neviem čo mam urobiť.Ďakujem
avalik
15.09.13,07:45
dlzku praceneschopnosti urcuje lekar,
narok na nemocenske je 52 tyzdnov

nech da vediet na zaklade, ktoreho zakona a konkretneho paragrafu ty "musis" prerusit PN
alaya1
15.09.13,07:59
ak si na DPN ona nedostava za teba z UP dotacie, preto ta nuti, aby si prerusila PNku.
petovsan
16.09.13,17:59
Tvoja vedúca mylne tvrdí alebo sa domnieva, že máš nárok na PN iba v trvaní 8 týždňov, nárok na PN máš tak ako každý iný zamestnanec. Je ale pravda, že Úrad práce, s ktorým má Tvoj zamestnávateľ podpísanú "Dohodu" vyžaduje, aby po uplynutí určitej doby PN-ky zamestnanca v chránenej dielni bolo takto "dočasne voľné" pracovné miesto preobsadené iným pracovníkom. V prípade, že zamestnávateľ túto podmienku nesplní, lehoty a určité plnenia zo strany Úradu práce nebudú započítavané alebo poskytované. Z uvedeného vyplýva, že druhú možnosť, ktorú Tvoja vedúca podľa uzatvorenej dohody má je tá, že by na Tvoje pracovné miesto prijala nového zamestnanca na obdobie zastupovania počas Tvojej PN.