zuzinkazuzu
15.09.13,09:51
Dobry den poradaci potrebujem pomoct.Kupili sme si domcek a chceme ho prerabat a zacali sme plotom.Je tam stary zhnity plot a chceli sme dat nove pletivo a spodok tvarnice, aby to bolo pevne.Lenze,sused nas udal na stavebnom urade lebo sme presli na jeho pozemok 3cm s tvarnicou,podotykam ze stlpiky co tam boli sa nevyberali su na rovnakom mieste ako aj boli.Takze nam Stav.urad stopol stavanie plota kvoli tym 3cm a ze sme nepodali ohlasenie drobnej stavby.To je vsetko v poriadku mame dostat pokutu,tie 3cm co sme presli sme dali dole cize uz neprechadzame k susedovi na pozemok, ale na Stavebnom urade nam povedali,ze kvoli tomuto sporu uz musime robit riadne projekty a podat stavebne povolenie.
arizona
15.09.13,09:03
command
15.09.13,10:13
No ale v zakone je napisane ak nemenis trasu a opravujes stary plot tak nepotrebujes ani len oznamenie. ide o stavebny zakon §139b ods 15)a
"a) opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa, "
Takze podla vsetkeho stavebny urad jednal protizakonne.
TomasHC
16.09.13,08:08
Kvalitný sused :(
bulnova
18.09.13,05:18
Chceme pôvodný plot z betónových stĺpikov a pletiva nahradiť murovaným a na našom stavebnom úrade nám povedali, že nie je potrebné ani ohlásenie.
arizona
18.09.13,05:40
Kazdy uradnik si zakon vysvetli po svojom. Preto je lepsie vzdy sa vopred informovat na miestnom urade, co pozaduju,aby sa predislo konfliktom.A hlavne vtedy,ak sused dobracisko ma svoj pozemok zmerani na milimetre :-(
command
18.09.13,12:19
Bohuzial presne zmeranie na milimeter neexistuje nakolko GPS ktorym vatsinou meraju pozemky ma nejaku oc´dchylku ked mi merali pozemok a tak vraveli ze niektore maju odchylku +-10cm.
zuzinkazuzu
19.09.13,17:34
volali sme aj geodeta a ten nam tiez potvrdil ze sme tie 3cm presli ale vpredu popri dome mame este 75cm co je este nase ale uziva si ho pan sused dobracisko a este k tomu tam ma aj vodomernu sachtu cize na mojom pozemku