asterix174
15.09.13,11:32
Musí sa čiastočný inv. dôchodca ktorý teraz nastupuje na VŠ ohlásiť na úrade práce že pokračuje v príprave na povolanie aby zaňho platil zdravotné poistenie štát? Rodičia už na dieťa nedostávajú žiadne prídavky ani daňový bonus. Dakujem
Katy a R
15.09.13,09:34
a načo by sa tam ohlasoval ??
Keď už - tak si treba v ZP splniť povinnosť - ale to už hádam aj spavil predtým (rozhodnutie o ID)
asterix174
15.09.13,09:46
inv. dôchodok mám od 18 rokov, žiadne rozhodnutie o inv. dochodku som na ZP nenosil. Ale tak na UP netreba, zdravotné platia automaticky?
Katy a R
15.09.13,10:05
treba na ZP to rozhodnutie .. a doteraz bol v evidencii na UPSVaR - a toto dokladoval na ZP?
asterix174
15.09.13,10:08
dochodok mam od 18 rokov, doteraz som študoval na SŠ, teraz mam 20 a idem na VŠ a neviem ako to bude so zdrav. poistením, kto ho za mna platí ked sa neprihlásim že pokračujem v štúdiu.
Katy a R
15.09.13,10:10
myslím, že podľa správnosti by si mal doložiť, že si aj aj - teda aj študent aj ID. V každom prípade tam dolož ten ID - vtedy je za teba platiteľom štát - a keď aj skončíš, resp prerušíš štúdium, nebudeš mať problém so ZP ;)
a napr ak by aj bolo treba platiť poistné z nejakých dôvodov ?? (čo ak vyhráš;)) - tak máš potom polovičnú sadzbu!