SYLVI65
15.09.13,11:57
zamestnanec neplní riadne svoje pracovné povinnosti/ako predavačka pri inventúre boli zistené nezrovnalosti/ v evidenciu cez registračnú pokladnicu, predavali sa mliečné výrobky po zaruke, zamestnankyna ich nevyradila z predaja/,nezrovnalosti v zásobach,zamestnanec chce zamestnankyni dať rozviazanie prac.pomeru vypovedou, musí ju na dané skutočnosti kvôli čomu dostane výpoveď upozorniť, má menovaná nárok na odstupné,príp.vypovednú lehotu?ja som to pozerala v paragrafe, som toho názoru,že na odstupne nema nárok pracuje u nás 6 mesiacov a čo s výpovednú lehotu ?
avalik
15.09.13,10:00
pozri ZP § 63 ods. 1)

d) zamestnanec
4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,

e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.
terezamaria
15.09.13,10:33
Okamžite ste mali dať upozornenie na neplnenie si pracovných povinností, kde ste mali uviesť výšku inventúrneho rozdielu. V tomto upozornení treba napísať § 63, ods.1 d4 ZP, pokiaľ sa to zopakuje, je možné skončiť pracovný pomer okamžite. Pokiaľ však nechcete čakať, dáte dotyčnej výpoveď podľa uvedeného paragrafu.
SYLVI65
15.09.13,11:12
dakujem a čo s tou vypovednou dobou ak jej dame vypoved podla § 63 mame jej dať mesačnu vypovednu dobu alebo nemusime
Katy a R
15.09.13,11:19
terezamaria
15.09.13,13:17
Najmenej 2 mesiace - pozri si 4/
§ 62
Výpovedná doba
(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

(2) Výpovedná doba je najmenej jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.

(3) Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, je najmenej
a) dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok a menej ako päť rokov,
b) tri mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej päť rokov.

(4) Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z iných dôvodov ako podľa odseku 3, je je najmenej dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok.
SYLVI65
15.09.13,13:49
2 mesiace ak pracovný pomer trval najmenej jeden rok a u nej trval 6 mesiacov len takže aj tak musíme jej dať dvojmesačnú vypovednu lehotu?toto mi nie je celkom jasné
terezamaria
15.09.13,14:26
Pozeraj bod 4/, ako Ti píšem, ona nebude mať zrušenie pracoviska, ani nadbytočnosť, ani zdravotné dôvody, bude mať 4-ku.