mortimor
15.09.13,12:54
Zdravím Vás. Vedel by mi niekto odpovedať? V máji 2012 som si spravil 30 kreditov, keďže som nebol zaradený do plánu kontinuálneho vzdelávania, tak mi vedenie povedalo, že ma musia dať najprv do rozpočtu a začali mi ich vyplácať až od januára 2013. Medzi tým som sa v auguste 2012 zapísal do plánu kontinuálneho vzdelávania a spravil som v októbri 2012 ďalších 31 kreditov, ktoré mi začnú vyplácať až od januára 2014. Viem, že kredity by sa mali začať vyplácať od nasledujúceho mesiaca od ich získania. Prečo mi to tak neskoro začínajú vyplácať a nie je na to nejaká právna norma alebo niečo, aby mi ich doplatili so spätnou platnosťou? Ďakujem za každú radu...
avalik
15.09.13,11:24
553/2003 Z. z.Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-553


§ 27
(9) Kreditový príplatok podľa § 14 ods. 1 zamestnávateľ prizná zamestnancovi od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom zamestnanec splnil podmienky na jeho priznanie.

§ 14
Kreditový príplatok

(1) Zamestnancovi, okrem pedagogického zamestnanca a odborného zamestnanca, za sústavné prehlbovanie odbornej spôsobilosti akreditovaným celoživotným sústavným vzdelávaním určeným v osobitnom predpise30a) patrí kreditový príplatok mesačne v rámci rozpätia 5 % až 10 % platovej tarify prvého platového stupňa prvej platovej triedy základnej stupnice platových taríf uvedenej v prílohe č. 3. Podmienky poskytovania príplatku v súlade s osobitným predpisom30a) dohodne zamestnávateľ v kolektívnej zmluve alebo ich upraví vo vnútornom predpise. Kreditový príplatok sa určí pevnou sumou zaokrúhlenou na 50 eurocentov nahor.

(2) Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi za sústavné prehlbovanie odbornej spôsobilosti profesijným rozvojom v kariérovom systéme podľa osobitného predpisu30b) patrí kreditový príplatok v sume 6 % z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, a to za každých 30 kreditov získaných podľa podmienok a v lehote určenej osobitným predpisom,30c) najviac však za 60 kreditov získaných podľa podmienok a v lehote určenej osobitným predpisom.30c) Kreditový príplatok zamestnávateľ prizná na dobu platnosti priznaného kreditu podľa osobitného predpisu.30d) Kreditový príplatok sa určí pevnou sumou zaokrúhlenou na 50 eurocentov nahor.

(3) Kreditový príplatok podľa odseku 2 zamestnávateľ prizná od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec získal potrebný počet kreditov, na dobu platnosti získaných kreditov podľa odseku 2.

(4) Zamestnávateľ kreditový príplatok pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi odoberie alebo zníži, ak

a) uplynie doba podľa odseku 2,

b) pedagogický zamestnanec a odborný zamestnanec uplatní požadovaný počet získaných kreditov30e) na vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.

(5) Pri zmene zamestnávateľa postupuje nový zamestnávateľ pri priznávaní kreditového príplatku pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi podľa odseku 2 a zohľadňuje dobu podľa odseku 2 uplynutú u predchádzajúceho zamestnávateľa.

30a) Zákon č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
30b) Zákon č. 317/2009 Z. z.
30c) § 46 a 47 zákona č. 317/2009 Z. z.
30d) § 46 ods. 5 zákona č. 317/2009 Z. z.
30e) § 50 ods. 1 zákona č. 317/2009 Z. z.

pozri aj 317/2009 Z. z.Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, cast "Kreditový systém" http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-317#f6789325