11bombrlko
15.09.13,19:30
Dobrý večer, chcela by som pekne poprosiť o radu. Viem, že o dotácií na začatie podnikania je tu veľa popísané, tomu rozumiem, ale neviem či príjem z príspevku §60 z UPSVaR (úhrada prev.nákladov CHD/CHP) účtovať postupom ako dotáciu, alebo iným spôsobom,keďže mi v podstate UPSVaR prepláca moje peniaze.
labutienka
16.09.13,07:47
Áno, účtuje sa to podobne: príspevok na prev. náklady - príjem, sktočné výdavky - výdavok. Akurát oproti príspevku na podnikanie to máš v opačnom poradí, čiže najprv platíš ty a až potom ti to úrad práce refunduje. Na základe oznámenia z UPSVAR účtujem pohľadávku voči UPSVAR.
11bombrlko
16.09.13,08:01
labutienka veľmi pekne ďakujem za odpoveď, trošku ma na tom zneisťovalo, že aj z tohoto musím odviesť daň, keďže mi vlastne vracajú moje finančné prostriedky.
11bombrlko
16.09.13,08:04
Ešte sa ospravedlňujem že odpisujem cez komentovať ale priznám sa,že ešte sa tu neviem poriadne hýbať :-)
labutienka
16.09.13,08:13
Daň je z toho vlastne nula (príjem - výdavok), to je OK, ale ovplyvňuje to platenie odvodov a po prvom roku ich (hoci v minimálnej výške) musíš zväčša platiť.