userxx
16.09.13,08:29
pred letom prebleskli mediami nejake uvahy ze by sa aj zakladna socialna davka mala odpracovavat... potom sa to malo prerokovavat vo vlade ale vysledok som sa nedozvedela. neviete podrobnosti?
avalik
16.09.13,06:39
Vlada návrh schválila. Nový návrh Zákona o pomoci v hmotnej núdzi je v NR SR, momentálne pridelený na rokovanie výborov ... schválenie cca v októbri- novembri, účinnosť by mala byť od 1.1.2014.

Sledovať legislatívny proces v NR SR je možné na stránke:
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=4582
userxx
16.09.13,06:58
lenze sa to moze este preposlat na prepracovanie alebo nie? neviem si predstavit kde chcu zamestant stovky tisic dlhodobo nezamestnanych... ved len naklady na ich kontrolu a nejake zakladne naradie by boli znacne...
avalik
16.09.13,07:04
Majú to pridelené na prerokovanie výbory NR SR, tie môzu navrhnúť zmeny. Tak isto poslanci môžu dať poslanecké návrhy na zmenu ... a v konečnom dôsledku, prezident nemusí podpísať.
Braňo
16.09.13,07:06
počet poberateľov dávky v hmotnej núzdi je 180 tisíc a myslím si, že každé mesto/dedina by nemala problém zamestnať 200-300 ľudí (pokiaľ abstrahujem od rómskych osád, kde bude problém).
userxx
16.09.13,07:16
ja to vidim zasa ako take bububu a mam dojem ze tento navrh zakona si budu dlho prehadzovat ako horuci zemiak... az nakoniec pride zasa ina vlada... a navyse ak by zobrali chudobe zobracenku stupne rapidne kriminalita...
userxx
16.09.13,07:22
ja to nevidim realizovatelne v praxi... ked by aj nejaka obec zamestnala takyto enormne zvyseny pocet ludi tak len na kratku dobu a nizko kvalifikovane prace...
avalik
16.09.13,07:30
je tam aj dobrovolnicka cinnost - pozri zakon http://www.zakonypreludi.sk/zz/2011-406 ... podla mna, tu je moznost realizacie pre vacsinu poberatelov davky
userxx
16.09.13,07:41
cize ak by niekto odmietol odrabat zakladnu davku tak by dostaval len (napriklad) prispevok na byvanie? nevidim to tam nikde ci su tieto ostatne prispevky podmienene poberanim zakladnej davky...