katarinapol
16.09.13,08:40
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, moja mama je onkologický pacient a žiaľ veci sa majú tak, že je taká slabá, že s ňou musím ísť k lekárovi, na chemoterapiu čo je takmer celodenný proces, preto na ňu potrebujem využiť paragraf-pre člena rodiny. Chcem sa ale spýtať na aké tlačivo mi to jej lekár potvrdí? Mám si vziať z práce tlačivo "priepustka", alebo na to slúži iné tlačivo, resp. dá mi vlastmé tlačivo lekár? Ďakujem.
Tweety
16.09.13,06:55
Na tzv.§ stačí mať potvrdenú priepustku.


katarinapol (Dnes 10:11) dakujem, len ta priepustka sa mi zda stroha, vlastne mi pripada, jako keby ju mal skor zamestnavatel potvrdzovat a nie je tam ani priestor pre pečiatku od lekara..

Priepustku potrebuješ aj tak, vo firmách je určená práve na to, ale ak ju nepotrebuješ, potom si od lekára pýtaj potvrdenku.
katarinapol
16.09.13,07:11
dakujem, len ta priepustka sa mi zda stroha, vlastne mi pripada, jako keby ju mal skor zamestnavatel potvrdzovat a nie je tam ani priestor pre pečiatku od lekara...
veronikasad
16.09.13,07:19
Priepustku potvrdzuje ošetrujúci lekár, kde na zadnej strane tlačiva uvedie odchod z ambulancie (čas) + dodatok "Doprovod (meno pacienta) nutný. Priepustka je vystavená na tvoje meno.

Niektorí lekári si za potvrdenie priepustky učtujú nemalé poplatky. Ak vydajú svoje tlačivo, poplatky sú ešte vyššie.
misoft
16.09.13,11:24
Priemerný poplatok za OČR je 2€ +/- 1€