lotina
16.09.13,09:02
Dobrý deň, viem,že je tu debata o kontrolnom výkaze, ktorý sa prvýkrát použije od budúceho roku, ale teraz som si našiel vzor výkazu a nie je mi tam všetko jasné. Ako mnoho malých živnostníkov, musím si robiť papierovačky sám po nociach. Poradí mi niekto o aký druh tovaru sa jedná v časti kontrolného výkazu A.2.? Tam je treba uviesť číselný kód tovaru podľa §69 ods.12 písm.f) a g), písm. h) a i) a písm. f) až i). Nikde to neviem nájsť. Ak bude niekto tak dobrý a poradí, budem vďačný. Ďakujem.
avalik
16.09.13,07:20
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=6&CPT=614

26. V § 69 sa odsek 12 dopĺňa písmenami f) až i), ktoré znejú:

„f) dodanie tovarov patriacich do kapitol 10 a 12 Spoločného colného sadzobníka,28da) ktoré nie sú bežne určené v nezmenenom stave na konečnú spotrebu,
g) dodanie tovarov patriacich do kapitol 72 a 73 Spoločného colného sadzobníka,28da) okrem dodania tovarov podľa písmena a),
h) dodanie mobilných telefónov, ktoré sú vyrobené alebo prispôsobené na použitie v spojení s licencovanou sieťou a fungujú na stanovených frekvenciách bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú iné využitie, ak základ dane vo faktúre za dodanie mobilných telefónov je 5 000 eur a viac,
i) dodanie integrovaných obvodov, ako sú mikroprocesory a centrálne spracovateľské jednotky, v stave pred zabudovaním do výrobkov pre konečného spotrebiteľa, ak základ dane vo faktúre za dodanie integrovaných obvodov je 5 000 eur a viac.“.

Poznámka pod čiarou k odkazu 28da znie:

„28da) Príloha I k nariadeniu Rady (EHS) č. 2658/87 o colnej a štatistickej nomenklatúre a o
Spoločnom colnom sadzobníku (Mimoriadne vydanie Ú.v. EÚ, kap. 2/zv. 2; Ú.v. ES L 256,7.9.1987) v platnom znení.“.
Dáša_
16.09.13,07:34
"tovar patriaci do kapitol 10 až 12 Spoločného colného sadzobníka t.j. obilniny, mlynárske výrobky, olejnaté semená a olejnaté plody, tovar patriaci do kapitol 72 a 73 Spoločného colného sadzobníka t.j. železo a oceľ, predmety zo železa alebo ocele "