Dawwee
16.09.13,10:08
V sucastnosti mam zivnost a robim na mandatnu zmluvu a platim odvody do zdravotnej poistovne cca 55 eur . Z firmy kde robim mi bolo povedane ze ak si spravim jednoosobovu s.r.o. cku tak budem platit odvody cca do 7 eur len neviem ako to docielit cital som rozne clanky len v tom nemam jasno ci sa mam zamestnan vvo vlastnej s.r.o. Cke na ciastocny uvazok alebo ako to mi nie je celkom jasne za kazdu radu vopred dakujem a neukamenujte ma hned hladal som info na nete no nenasiel som nic co by mi pomohlo . Dakujem
Doplnim: Ktora z tychto variant je podla vas lepsia ?
1. Som spolocnikom a konatelom s odmenou .
2. Som spolonikom a konatelom bez odmeny a som zamestnany na ciastocny uvazok 5 hodin mesacne ?
Katy a R
16.09.13,09:14
- hádam najlepšie opýtať sa rovno tam, kde ti to "bolo povedané" ... ;: (keď aj rovno vyčíslili - že do 7 eur?) - tipujem, že odmenou konateľa :confused::confused:
doplním:
http://www.porada.sk/t16146-zakon-o-zdravotnom-poisteni.html
http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni.html
Dawwee
16.09.13,09:24
No presnejsie mi to vedia povedat az buduci tyzden a ja to potrebujem tento tyzden . Kebyze sa zamestnam vo vlastnej s.r.ocke na ciastocny uvazok to sa da ? Alebo prpsim poradte ake su realne moznosti .
evuš
16.09.13,09:51
..potom samozrejme treba myslieť i na iné "vymoženosti" vlastniť sro..... Raz som mala ten "bonus" pri zlúčení dvoch sročiek, ešte teraz z toho mám triašku... ;):D
Ak niekto povie A, mal by upozorniť i na B, C, D.............. :cool:

doplnenie : SZČO väčšinou vedie JU, sročky PU... Odvody nebudete platiť "len" ako konateľ, ale i firma za Vás ako konateľa, zrušiť neskôr sro je náročnejšie ako zrušiť živnosť...ale to je na siahodlhé rozprávanie...treba si určite všetko dobre naštudovať, premyslieť a až potom hurá ideme nato.....
A súhlasím s Katy a R
Dawwee
16.09.13,10:11
Co konkretne mate na mysli ?
Braňo
16.09.13,10:49
verím, že aj dôchodok v budúcnosti budeš chcieť mať počítaný z toho základu 7 EUR.
Dawwee
16.09.13,11:01
na dochodky neverim .
cacka
16.09.13,11:40
Veľa živnostníkov dnes zakladá s.r.o. práve pre neúnosne vysoké odvody. Pokiaľ si založíte sro, tak môže nastať:
1. Ak sa nezamestnáte, tak povinne platíte odvody do ZP - 55,02 EUR a sociálne poistenie je dobrovoľné.
2. Ak sa zamestnáte, tak si kľudne môžete stanoviť aj čiastočný úväzok (aký chcete), len treba dodržať min. hodinovú sadzbu 1,941 EUR. Odvody bude platiť zo mzdy akú teda v danom období dosiahnete.
Viem, že veľa ľudí takto dosahuje mzdu aj 20 EUR a z toho platia odvody. Niekto síce namieta, že aký bude potom dôchodok, ale toho si musí byť vedomý každý sám a bohužiaľ, pre niekoho sú dnešné odvody likvidačné...
Takže na zváženie.