zouka
16.09.13,11:45
Moja svokra je uz vyse pol roka PN. Od svojej lekarky ma potvrdenie, ze je praceneschopna a nemala by dalej vykonavat svoje povolanie z dovodu vysokeho krvneho tlaku. Zamestnavatel jej vsak povedal, ze ukoncit pracovny pomer dohodou zo zdravotnych dovodov vsak mozu len v pripade, ze ich pracovna zdravotna sluzba dospeje k rovnakemu zaveru, ze uz nemoze pracovat. Na to vraj ma ukoncit PN, nastupit do prace a zamestnavatel ju posle na prehliadku do PZS. Nam sa tento postup neda, ved ak jej raz lekarka napisala, ze uz nemoze pracovat, je predsa nezmysel, aby jej ukoncila PN. Mate s tym niekto skusenost? dakujeme za kazdu radu
Tweety
16.09.13,09:48
A prečo by ukončovala PP keď je DPN? Veď poberať nemocenské môže 52 týždňov, PP jej stále trvá.
zouka (Dnes 08:26) pretoze by chcela ist na predcasny dochodok - ale idealne dohodou so zamestnavatelom zo zdravotnych dovodov, v tom pripade ma narok na vyssie odstupne ako v pripade

Ak nastúpi a zamestnáv. ju nepreradí na inú prácu, môže okamžite skončiť PP
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
zouka
17.09.13,05:26
pretoze by chcela ist na predcasny dochodok - ale idealne dohodou so zamestnavatelom zo zdravotnych dovodov, v tom pripade ma narok na vyssie odstupne ako v pripade