nyky321
16.09.13,13:17
Priateľ skončil PP v SD. ( poslal mu: Oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe.) Minule som sa tu informovala či musí byť podpísaná. Poradené mi tu bolo, že nie, stačí to len oznámiť. Lenže máme ďalší problém. Na úrade práce ho nechcú prihlásiť, lebo nemá podpísanú ani výpoveď, ani nevyzdvihol jeho šef výpoved čo sme mu posielali poštou na doručenku. A pani na úrade potrebuje buď podpísanú výpoveď alebo doručenku. Predpokladáme, že to tak skoro jeho šéf ani nevyzdvihne. Čiže na úrade práce ho nemôžu za tú dobu registrovať? Aký je postup? Potrebuje to mať naozaj podpísané aj ked bol len v skúšobnej dobe?
Tweety
16.09.13,11:23
V prvom rade neide o výpoveď v SD ale o skončenie PP v SD - §72 ZP. Takže upresni, čo to vlastne posielal poštou.
avalik
16.09.13,11:45
Ziadost nech si poda, na UPSVAR nemaju dovod ziadost neprijat

§ 34
(2) Skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie osvedčuje občan pri podávaní žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, najneskôr do ôsmich kalendárnych dní odo dňa podania žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak tomu nebránia závažné skutočnosti, ktoré je občan povinný preukázať. Zoznam dokladov, ktorými občan osvedčuje skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a ktoré sú súčasťou žiadosti, sú uvedené v prílohe č. 2 písm. A.

Príloha č. 2 k zákonu č. 5/2004 Z. z.

ZOZNAM DOKLADOV, KTORÉ SÚ SÚČASŤOU ŽIADOSTI O ZARADENIE DO EVIDENCIE UCHÁDZAČOV O ZAMESTNANIE, A DOKLADOV, KTORÉ UCHÁDZAČ O ZAMESTNANIE PREDKLADÁ NA ÚČELY SPROSTREDKOVANIA ZAMESTNANIA

A. Súčasťou žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie podľa § 34 ods. 2 sú tieto doklady:

a) fotokópia potvrdenia o zamestnaní65) alebo dokladu o spôsobe skončenia pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného vzťahu, ak spôsob skončenia pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného vzťahu nie je uvedený v potvrdení o zamestnaní alebo ak sa potvrdenie o zamestnaní nevydáva,
nyky321
16.09.13,12:40
Lenže pani na úrade mu žiadosť neprijala. Má tlačiť na zamestnávateľa nech mu to podpíše.
avalik
16.09.13,12:51
ma tlacit na pani na urade, aby mu prijala ziadost - rozhodnutie vydaju az po predlozeni vsetkych dokladov ... zatial nech dolozi kopiu oznamenia o skonceni PP v SD co posielal zamestnavatelovi a podaci listok z posty ... a ak ma moznost si dat podpisat prevzatie oznamenia u zamestnavatela, tak nech to vybavi
veronikasad
16.09.13,13:14
Pokial sa list z pošty nevráti ako nedoručený, pracovný pomer trvá - UP nemá dôvod ho zaevidovať.