apatura
16.09.13,13:25
Pred rokom mi zavolal chlapík ktorý sa predstavil ako zamestnanec Slovak Telekom, že mi ponúkajú SIM kartu úplne zadarmo. Stačí ju len aktivovať 1 odoslanou SMS a celý rok môžem využívať internet zdarma a fakturovať budú len to čo prevolám mesačne. Kartu som nechcel, ale chlap sa nedal odbiť, že mi ju pošle na moju adresu spolu s novým routerom, ktorý som s nimi menil. Tú kartu mi priniesol poštový kuriér, podpísal som prevzatie balíka. Už si nespomínam či to bolo spolu s tým routerom alebo zvlášť. Router som nainštaloval a fungoval na ich internete ktorý platim dodnes cca 19eur. SIM kartu som skrátka nemal zaujem využívať, tak som ju zahodil. Po roku mi začali chodiť faktúry za ten mobilný internet na novej SIM karte mesačne 4,99eur + DPH 1eur. Prvú faktúru som bral ako žart. ved SIM kartu som zahodil a zmluvu som im nepodpisoval, takže nemám ani doklad. Druhá faktúra už došla aj s upomienkou k neuhradenej prvej faktúre okolo 10eur. Rozhodol som sa zavolať na bezplatné číslo a tam mi operátorka vysvetlila že tá SIM karta po roku už nabiehajú paušálne poplatky za mobilný internet, že to bolo v tej zmluve. ale že to teda rušia. Poslali mi to v 3 SMS, že karta je deaktivovaná. Tretia faktúra mi prišla s jednorázovými zľavami kde odrátali 3x4,99eur + nejaké nezmyselné zľavy ale ešte ostalo doplatiť 2,83eur. Vravím si to im už zaplatím, nebudem sa s nimi naťahovať o 3 eura. Ale tie predošlé som pochopil tým pádom ako nulové, keďže to všetko mali stornovať. Ale tento týždeň ma v schránke v piatok čakala obálka, kde odo mňa Transcom - vymáhacia spoločnosť, pýta zaplatiť za všetky 3 faktúry, a to do 2dní na účet Slovak Telekom. Tak som to uhradil v sume 19,85eur, lebo už nabiehali úroky 50%, ale hneď v pondelok som šiel na pobočku spýtať sa, čo to všetko má znamenať, keď som to mal mať deaktivované. Pracovník pobočky mi oznámil, že karta nie je deaktivovaná. Vraj sa po telefóne ani nedá deaktivovať. Treba isť na ich predajňu osobne, tam dať žiadosť, zaplatiť poplatok 30eur za zrušenie zmluvy (ktorú nemám) a zaplatiť ďalších 4,99 eur za ďalší mesiac. Pretože karta je stále aktívna, a nabieha paušál. Ak by som to urobil len na pobočke, vraj tam je lehota 30 dni, čo znamená ďalších 4,99eur. Takže suma sumárov za SIM kartu, ktorú nemám, ani len aktivovanú, ani sekundu volané, tak za ňu odo mňa chce SLOVAK TELEKOM SPOLU 59,83eur. Ja sa pýtam, ako sa dá z toho všetkého vycúvať a dostať peniaze naspäť? Každý deň je pre mňa k dobru....
ďakujem
anto
16.09.13,11:30
Neplatte im nič, ak ste nepodpísal zmluvu. Mňa tiež tak dostali, a chodili mi výzvy ako od výpalníkov, nakoniec to dali exekútorovi, ja som sa odvolal na súd a súd mi potvrdil, že nemajú právo nič faktúrovať, oni sa odvolali a krajský súd im to zamietol a museli zaplatiť všetky trovy a aj ušlú mzdu mne.
Theo
16.09.13,12:33
ANO-telecom môže všetko,aj ti priratajú rodné číslo,a hned tam máš exekutora./len ak si už zaplatil,čo chceli tak to vyriešenie je ďaleko.Obráť sa na ŠOI ku nech sa na to pozrú,eventualne pover právnika.Potom to vyzerá na súd,netreba sa zľaknúť.
arizona
16.09.13,15:28
Ved oni si tie hovory nahravaju,tak ich pisomne poziadaj,aby si preverili tvoj hovor s operatorkou,ktora ti povedala, ze kartu deaktivovala.

Tieto hlasove sluzby sice robia pre nich externe firmy,ale operator musi podat hodnoverne informacie a mal by zodpovedat za ich spravnost.


Pises o vymene routra. Nemas k nemu nejaku zmluvu? Nepise sa tam o tej karte,ze by si si to nevsimol?
Pozri si faktury, ci tam mas niekde uvadzane pouzivanie tej karty. Hoci aj s nulovou cenou.Ak ano, tak si si mal pisomne poziadat o deaktivovanie tejto sluzby.

Toto su take neferove finty od poskytovatelov netu a podobnych sluzieb, ze ti k beznemu pausalu ponukaju a nanutia vseliake "bonusy zdarma" na urcitu dobu. Ale vacsinou zabudnu upozornit, ze si musis poziadat o zrusenie pred skoncenim tejto "zdarma doby", lebo oni potom automaticky zacnu fakturovat...vyuzivaju nepozornost a nevedomost ludi.