Kvaka
16.09.13,16:52
Kataster prerušil konanie z dôvodu neúplnosti zmluvy a vyzval účastníkov konania na predloženie dodatku.
Pri tlači dodatku k darovacej zmluve na notariáte sa dokument nevytlačil tak, ako bol zaslaný mailom, konkrétne v nových doplnených článkoch sa na vytlačenom dodatku nezobrazilo číslovanie odsekov. Darca dodatok podpísal, notár podpis overil. Nikto si nič nevšimol, treba to podať pozajtra na kataster.
Môže sa v dodatku s už overeným podpisom doplniť chýbajúce číslovanie aj ručne? Občiansky zákonník toto nerieši.
Niekde som čítala, že treba priložiť aj celú zmluvú v novom znení. Kataster však požadoval iba dodatok.
avalik
16.09.13,14:57
no ak budu vsetky podpisane vytlacky rovnake tak podla mna je to mozne ... ved notar overil podpis, nie znenie dodatku
Zita5
16.09.13,15:53
Ak zmluva po podaní návrhu na vklad obsahuje chyby v písaní alebo počítaní alebo iné zrejmé nesprávnosti, vykoná sa jej oprava dodatkom k zmluve alebo doložkou na zmluve, ak stým účastníci súhlasia. V doložke sa uvedie nesprávnosť, správne znenie s vyznačením dátumu vykonania opravy, podpisy účastníkov zmluvy, ako aj podpis konajúceho zamestnanca a odtlačok okrúhlej pečiatky

Ak verejná listina alebo iná listina obsahuje chyby v písaní alebo počítaní alebo iné
zrejmé nesprávnosti, alebo ak neobsahuje náležitosti podľa odsekov 1 a 2, správa
katastra ju vráti vyhotoviteľovi alebo tomu, kto podal návrh na záznam, a určí lehotu na vykonanie opravy.

http://www.skgeodesy.sk/files/slovensky/spravy-katastra/sprava-katastra-banska-bystrica/informacie-sk/uzitocne-informacie/BB-A5-d-postup.pdf]
Kvaka
16.09.13,16:05
Zitka, ale znenie dodatku sa číslovaním nijako nemení, text je v poriadku, aj bez číslovania zrozumiteľný, je tam všetko to, čo požadoval kataster doplniť.
Zita5
16.09.13,16:14
Anka , tak sa s nimi spoj telefonicky a dohodnite sa.Ja by som dodatkom napísala pôvodné znenie - s označením ako nesprávne ....a nové znenie
označené ako správne + podpis oboch strán .Takto by som to zaslala na kataster .Aj ak sa jedná len o číslovanie odsekov ..
Kvaka
16.09.13,16:19
Každý dodatok musí mať overený podpis darcu.
Zita5
16.09.13,16:33
Ja som asi nesprávne pochopila Tvoju otázku .Čiže Vy ste spravili dodatok a ten je nesprávny ?
Zita5
16.09.13,16:36
Pokús sa spojiť s Máriou27 .......ja som Tvoju otázku nesprávne pochopila inak zo začiatku , až teraz vlastne vidím, že sa robil dodatok , overil sa podpis a vlastne je v ňom chyba , nie sú označené odstavce ..
Kvaka
16.09.13,16:38
Dodatok je už podpísaný, podpis overený, iba odniesť na kataster treba, ale dokument bol vytlačený na notariáte, kde sa podpis darcu overoval a tlačiareň asi nepodporila formátovanie dokumentu. Body v dodatku sú očíslované, správne, akurát v texte nového vloženého článku sa nevytlačilo číslovanie odsekov. Aj bez nich to ale má hlavu aj pätu.
Mária27
16.09.13,17:57
Našla som ten judikát