borisbasa1
17.09.13,08:05
Dobry den kupil som automobbil pred 15tmi dnami jedna sa o dovozovy automobil z USA. Z usa ho priviezol isty pan Fernec z Budapeste ktorehonepoznam, od neho to nasledne kupil pan TQ a od neho ja. V zmluve v bode o stave auta je auto je pouzivane , riadne udrziavane. Po kupe som zistil ze automobil bol striekany predchadzajuci majitel TQ sa mi priznal ze mu ho poskrabali. Konkretne Pravy zadny blatnik no po dokladnej analyze sa zistilo ze lakovane boli oba zadne blatnky predny pravy blatnik prava cast predneho i zadneho narazniku o ktorej vraj nevede. Vozidlo malo v case dovozu z madarska na kontrole originality hrubky lakov od 70 do 130mikro metrov . Po mojej kupe a zisteni som dal hrubky lakov preverit a vsetky spominane casti nesedeli podla KO. Pri mojom dalsom patrani som zistil ze vozidlo bolo v USA burane a vyhlasene za totalku burana bola zadna cast automobilu a poskodene kufor blatniky zadny naraznik. Dalej asi hodinu po kupe s my vypadla trakcna kontrola co som mu hned aj oznamil do telefonu mi povedal ze jemu sa to stalo asi 2x ale pri kupe mi to nepovedal. Trakcna kontrola vypadava dost casto hlavne ked je nutne n automobile aj cuvat. Mam podla zmluvy uzatvorenej podla paragrafu 588 zakona c.40/1964 zb. narok na odstupenie od zmluvy.? totiz predchadzajuci matiel mi povedal ze o burani auta v usa nevedel preto mito ani nepovedal a ze je opravene takze to nie je skryta vada. ale ja si myslim ze ide o zatajenu skutocnost , ktora meni kupnu cenu a vypadavajuca trakcna kontrola ,je bezpecnostny system a to zu obmedzuje plne vyuzitie automobilu Dakujem za odpoved