zuzlo
17.09.13,10:45
dobrý deň, rada by som sa opytala či môže sused vysadiť tuje na spoločno pozemku. Vlastnime spoločne prístupovu cestu v pomere 50:50. sused nemá plot a namiesto toho si vysadil tuje pozdlž priamo na hranici, čím mi znemožnil zimnu údržbu / nemôžem vyhrnuť sneh bez toho aby padol na tie tuje/. najväčší problem je však v tom, že na mojom plote mi elektrikari zapojili hodiny a teraz keď sa tuje rozrastaju nemôžu odpisovať stav elektromera bez toho aby vstupili na ich pozemok. predtym však boli viditeľné a prístupné. ani ja nemôžem nahodiť vyhodený istič nakoľko hneť namňa kričia. ako by som mala postupovať, keď sa s nimi neda dohodnuť o ich presadeni aspoň 1,5 m od hranice ako to bolo aj predtym.
ďakujem vam veľmi pekne za odpoveď.
command
17.09.13,11:31
A to mate ten pozemok nejako rozdeleny sudom alebo ste sa dohodli ze toto je moja polovica a toto jeho? Lebo podla zakona ak vlastnia pozemok dvaja v rovnakom pomere tak to znamena ze kazdy vlastni z kazdeho metra rovnaky podiel a nie jeden vlastni tu cast a druhy tu cast aj ked ludia si to radi takto zjednodusuju.
.
zuzlo
17.09.13,11:45
nie nemame to sudom urcene, len v liste vlastnictva je dane , že vlastnime danu parcelu 1/4 kazdy/ ciže ja s manželom a sused s manzelkou/.
Len ma zaujma, či to môžu robiť bez nášho súhlasu, nakoľko keď sme si chceli vybetonovať murik kvoli vode tak oni nam museli dať suhlas - čo nedali jasne
command
17.09.13,12:39
No ak chcu sadit nech sadi ale ak chcu po vas vykrikovat ze im leziete na ich pozemok tak to teda nie kazdy vlastnite z kazdeho metra rovnaky kus a tym padom mate pravo chodit po celom pozemku bez toho aby vas niekto z nich obmedzoval. Na tie tuje som si neni isty ci potrebovali od vas suhlas nakolko to nie su ziadne upravy ktore suvisia zo zakonom. Ale urcite ak tuje zaberaju moc velky kus pozemku mozete suseda vyzvat na ich ostrihanie, popripade ho upozornit ak tak nespravi on spravite tak vy nakolko tam mate elektromer.