andrea123
17.09.13,10:46
Ahojte, prosím o radu, alebo tipy. Rada by som si kúpila PC alebo notebook. Idem na nom spracovávať mzdy a personalistiku, prípadne neskôr možno účtovníctvo, ďalej by to malo slúžiť na tvorbu a prenos videoklipov (natočím videoklip, preklopím ho do PC a budem s ním vedieť pracovať, niekam ho prilepiť, alebo konvertovať do iného formátu a podobne), inak žiadne hry, možno občas stiahnuť nejaký film, alebo napáliť, ale fakt ozaj iba OBČAS...no a teda ekonomický software, uchovávanie dát ako klasický spracovateľ miezd, účtovníctva...plus niektoré komponenty z Microsoft Office (word, excell, prípadne powerpoint, outlook) a samozrejme antivirák aby bol kvalitný. Prosím teda skor otázku, či na toto všetko skôr PC, alebo notebook.
Ak skor PC, tak nejaký tip, link na konkrétne PC (tak cca do 800 Eur celá súprava-myslím PC, klávesnica, myš, obrazovka)
A prosím ak je možné tak aj nejaké tipy na notebooky (nie tablety, nie netbooky), ale s klasickou uhlopriečkou (neviem koľko to je palcov, teda tú klasickú ani malu, ani príliš veľku) - je možné aby takýto notebook nevážil na hmotnosť veľa? (mám doma cca 3 kg starý Acer a teda, ak ho mám prenášať trebárs vo vlaku, tak plece si cítim ešte večer
Prosím ak je možné, dajte akékoľvek tipy, cenu zatiaľ asi pre PC do tých 800-900, ale aj lacnejšie, pre notebook tak do tej 1000. Stačia linky na nejaké konkrétne zariadenia, s ktorými máte skúsenosti a dobré skúsenosti.
Asi som celú prosbu trocha pomiešala so všetkým možným, ospravedlňujem sa. Proste jednou vetou - potrebujem mať doma nové zariadenie a neviem si vybrať, aby mi to slúžilo čo najdlhšie a aby bolo kvalitné.
Ďakujem za všetky reakcie.
erik555
17.09.13,09:50
andrea123
17.09.13,12:18
Juj ďakujem pekne - to prvé je PCčko predpokladám...k tomu notebooku som nenašla váhu...ale to PC sa mi páči...a hlavne nie je tam Celeron...:-)
erik555
17.09.13,12:23
ten notebook je s 15,6" displejom, tam dole v popise je vaha s bateriou 2,2Kg (kliknut na "viac parametrov)....vaha zalezi aj podla velkosti, so 14" displejom bude o nieco lahsi atd.
sthruska
17.09.13,12:23
Ak chceš pracovnú mašinu, tak NB jedine s myškou + externá klávesnica. V každom prípade odporúčam matný displej a 17".
Na Tvoju prácu stačí výkonom akýkoľvek NB už v cene 500€.

Peniaze radšej investuj do záložných médii. Aspoň dve nezávislé - napríklad externé disky.

Pri PC odporúčam monitor o uhlopriečke 24".
srska
17.09.13,14:27
dnes už je všade veľký výber aj pc, all in one, nb, ... za 500 - 600 eur už kúpiš slušný all in one stroj (http://www.alza.sk/pc-zostavy/all-in-one/18851859.htm#f&pg=2&pn=1&po=1) na kancelárske účely

ja radšej preferujem stroj pod stolom, teda pc. nemusím prenášať, ani myslieť na to, či mi nb nelopne niekto z auta.
pc z roku 2005 za cca 1000 eur som inovoval v 2012 vrátane nového os za cca 250 eur.
expeeert
17.09.13,20:15
Ja osobne by som si kúpil NB + k tomu väčší monitor (lepšie sa na tom robí, hlavne tabuľky) a určite záložný disk. (príslušenstvo ako myš, klávesnica, príp repro na filmy je samozrejmosťou).
Otázka znie či chceš pracovať výhradne len doma prípadne n nejakom pracovisku, alebo občas potrebuješ prácu "vziať so sebou", vtedy je so stolným PC trochu problém.
NB stačí do 500€, monitor za cca 150-200€, zál. disk do 100€ a drobné príslušenstvo sa dá do tých 50-70€. čiže do tých 900€ by si sa mala s prehľadom zmestiť.
matus-x1
18.09.13,00:55
Na Alze je dosť PC zostáv, ak ho chceš používať na úpravu videí, tak si zober nejaký Intel i5 alebo i7 (štvorjadrový) máš to pri každej zostave v popise parametrov. Keďže ho plánuješ používať na podnikanie, odporúčam si kúpiť aj externý disk, na ktorý si občas zálohuješ dôležité dáta. Monitor tak 23" alebo 24" s FullHD rozlíšením 1920x1080px

Ak Notebook, tak odporúčam skôr 15" a pozerať na veľkosť rozlíšenia a výdrž batérie. Hmotnosť si odfiltruj.

PS: na Alze je super filter parametrov nad každým zoznamom produktov, využívaj ho, uľahčí ti hľadanie. Pri rozhodovaní zase môžeš pozerať komentáre kupcov v detaile produktov.
A prípadne dať do Googlu: "názov produktu recenzia/test".