blondy
17.03.06,11:12
Stala sa mi takáto vec, minulý týždeň som odovzdala DP FO B a teraz zisťujem, že som sa pomýlila v riadku 101(daň na účely platenie preddavkov na daň) o 175 Sk. Čo s tým mám teraz robiť, nemá niekto podobnú skúsenosť?
bumpy
17.03.06,12:30
ahoj osobnu skusenosť našťastie nemam, ale myslim ze môžeš podať opravné priznanie
d.
mysimis
17.03.06,12:34
Tiež si myslím, že by si mala podať opravné daňové priznanie.
sway
17.03.06,13:06
Tiež si myslím, že by si mala podať opravné daňové priznanie.

Ak ti to nenarobí moc roboty podaj kľudne opravné, ale si myslím aj že zo 175 korún sa nestrieľa. - záleží na tom aká výška preddavkov vyšla a či to chceš mať čistučké... ja by som ho podala - ak by mi čas dovolil...:)
blondy
17.03.06,13:41
Chcela som vedieť ešte to že keby som ho nepodala (ide tam o 760.000 ale správne má byť o 175,- Sk menej), tak potom mám platiť mesačne z tej sumy ktorú som tam napísala(760000/12) alebo z tej správnej(759825/12)? ešte porozmýšľam čo s tým ... A tak som si dávala pozor aby som to mala dobre, len som sa trošku poponáhľala kvôli banke, kde berieme úver lebo to chceli mať uzavreté ... ach jáj
Beba
17.03.06,13:44
Keď podáš opravné / si v termíne / na prvé sa nebude prihliadať. Ak sa Ti chce, oprav to a budeš mať pokoj. Je to na Tebe.
alušik
17.03.06,13:48
Osobne som urobila chybu - zle som napisala sumu zaplatených preddavkov minulý rok. Prepisovala som to a neviem, proste som tam tiez mala rozdiel o nejakých 150 sk. O 3 mesiace sme potrebovali zdokladovať k úveru, že nemáme žiadne záväzky voči DÚ a vtedy ma správkyňa upozornila, že jej zaplatené preddavky nesedia s tými, čo som uviedla v daňovom priznaní. Tak som ich len doplatila daňovému úradu a žiadne opravné ani dodatočné daňové priznanie som nerobila. Pri zúčtovaní účtu 341 som si napísala poznámku, že to bolo v priznaní chybne uvedené. Myslím, že sa zase až tak veľa nestalo. No je pravda, teraz by som asi aj ja v Tvojom prípade urobila asi to opravné. Veď to nie je nič hrozné...;) Preddavky by som samozrejme platila už z tej správnej sumy.
blondy
24.03.06,08:50
Dnes som bola na DÚ za správkyňou opýtať sa čo s tým, či vypísať opravné alebo čo. A ona bola veľmi milá, že kvôli tomu opravné vypisovať nemusím lebo jej to aj tak počítač preráta a že si mám zavolať okolo 25.4. a odsúhlasiť výšku preddavkov ktoré budeme platiť. Takže takto som to nakoniec vyriešila a opravné nemusím podávať.

Iva