mackova
17.03.06,10:12
Chcela by som sa spýtať, aký postup je pri združení. Máme takýto problém:
Jano a Jožo majú združenie na jeden predmet podnikania: LAKOVANIE AÚT.
Dohodli sa,že v rámci združenia budú vystupovať na Jožove iniciály firmy a DPH Jožovu.
Teraz Jano dováža autá na svoju firmu mimo združenia a chcel by si dať upraviť- nlakovať tieto autá.
Je možné fakturovať Jano a Jožo-ZDRUŽENIE Janovi ako samostatnej FO za lakovanie?

Dodávateľ je J and J združenie, IČO a IČ DPH JOŽOVE
ODBERATEĽ je Jano, IČO a IČ DPH JANOVE.
Je takéto niečo možné?
Zita5
17.03.06,09:16
Chcela by som sa spýtať, aký postup je pri združení. Máme takýto problém:
Jano a Jožo majú združenie na jeden predmet podnikania: LAKOVANIE AÚT.
Dohodli sa,že v rámci združenia budú vystupovať na Jožove iniciály firmy a DPH Jožovu.
Teraz Jano dováža autá na svoju firmu mimo združenia a chcel by si dať upraviť- nlakovať tieto autá.
Je možné fakturovať Jano a Jožo-ZDRUŽENIE Janovi ako samostatnej FO za lakovanie?

Dodávateľ je J and J združenie, IČO a IČ DPH JOŽOVE
ODBERATEĽ je Jano, IČO a IČ DPH JANOVE.
Je takéto niečo možné?

Podľa mňa nie je možné .
dr.kuko
26.03.06,11:00
Chcela by som sa spýtať, aký postup je pri združení. Máme takýto problém:
Jano a Jožo majú združenie na jeden predmet podnikania: LAKOVANIE AÚT.
Dohodli sa,že v rámci združenia budú vystupovať na Jožove iniciály firmy a DPH Jožovu.
Teraz Jano dováža autá na svoju firmu mimo združenia a chcel by si dať upraviť- nlakovať tieto autá.
Je možné fakturovať Jano a Jožo-ZDRUŽENIE Janovi ako samostatnej FO za lakovanie?

Dodávateľ je J and J združenie, IČO a IČ DPH JOŽOVE
ODBERATEĽ je Jano, IČO a IČ DPH JANOVE.
Je takéto niečo možné?
A podľa mňa je to možné nevidím v tom ziaden problem, ved nikoho neokradnu. Jeden to ma v nakladoch a druhy vo vynosoch. Ja robim zdruzenie a tiez si obcas prefakturuju veci.
Johanka
26.03.06,11:24
Ja tiež nevidím problém. Len sa mi nepáči, že na faktúrach združenia majú napísané J a J združenie. Podľa mňa to tam nemá čo robiť. Za združenie vystupje iba jeden, v ich prípade JOŽO. Všetky doklady majú byť iba z jeho menom. Že je za tým nejaké združenie, je ich "intímna" záležitosť. Združenie nemá právnu subjektivitu! Preto sa nemôžu prezentovať názvom združenia.