kolomankraslan
17.09.13,11:55
​Som zamestnany ako technik plus mi chcu pridelit funkciu ako vodic prepravujuci osoby s 9 miestnou dodavkou a k platu my chcu pridat po kazdych 500km 14 eur s dph , je to statna firma je na to nejaky zakon kolko by mi vedla toho mali do plusu davat ? Kedze to je uz dalsia pracovna funkcia.
cize napriklad ideme niekam robit do ineho mesta, kraja , statu , pracujeme a po skonceni prace este soferujem lebo beriem zamestnancov tam a spat a plus s nimi aj pracujem cize je to aj v zmluve ako plus funkcia
dakujem za odpovede
a_je_to
19.09.13,10:15
Ak ti na 500 km platia 14 Eur s DPH .... tak musíš byť odmeňovaný ako živnostník, nie ako zamestnanec. Lebo odmena zamestnanca nie je s DPH. Keby si bol zamestnanec, tak je na to pracovná zmluva a zákonník práce. Ale živnostník ? To je čisto otázka dohody a zmluvy medzi zadávateľom práce a tebou. Lebo je to aj vyššie vypätie, aj zodpovednosť, než u tých, čo sa iba vezú. Snaž sa dojednať odmenu takú, ako má vodič autobusa na hodinu výkonu a podľa odjazdeného času, plus DPH k tomu. Lebo DPH zaplatiť musíš a zadávateľ si ju odpočíta. Veď keď šoféruješ, tak robíš navyše. A zadávateľ by mal tvoj nárok uznať. Keď to prepočítam, tak 14 Eur s DPH je 11,66 bez DPH, pri priemernej rýchlosti 60 km/h je to 8,33 hodín a 1,4 Eur na hodinu, čo je dosť málo. Zaslúžiš určite najmenej odmenu ako minimálnu mzdu ... teda 2 Eurá na hodinu a tým 20 Eur na 500 km.
buchač
19.09.13,10:21
....a čo ....odpovede nestačili ?
Alebo boli nevyhovujúce ???

Alebo ...........................????

http://www.porada.sk/t224181-plat-vodica.html