anetiska
17.09.13,12:47
Ahojte, prosim vas, som od tohoto roku studentkou vysokej skoly a zacinam pracovat vo fitnesscentre. Odporucili mi urobit si zivnost-mam moznost tak vaic zaobit, kedze pri obycajnej dohode o brigadnickej praci studentna by som tam mohla odrobit iba 50h mesacne. Popri tom by som chcela nadalej robit prilezitostne hostessing, v ramci ktoreho mam uuzatvorenu dohodui o brigadnickej cinnosti studenta + podpisane vyhlasenie o tej nezdanitelnej ciastke 155e (neviem ako sa to presne vola-hadam viete co myslim). Je mozno vykonavat jednu pracu na zivnost a druhu na dohodu SUCASNE?? alebo ako to funguje? co by ste mi odporucili?

DAKUJEM PEKNE!!!!
veronikasad
17.09.13,10:49
Dôvod prečo 50 hod. mesačne ti povedali ?
Tweety
17.09.13,10:49
ÁNo, môžeš takto pracovať. ALe pri DoBPŠ je to takto:
Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227
(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút žiaka strednej školy alebo štatút študenta dennej formy vysokoškolského štúdia podľa osobitného predpisu a ktorá nedovŕšila 26 rokov veku. Prácu na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom fyzická osoba dovŕši 26 rokov veku.

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať prácu v rozsahu najviac 20 hodín týždenne v priemere; priemer najviac prípustného rozsahu pracovného času sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.
Mila123
17.09.13,10:49
pri DoBPŠ je možné odpracovať i viac hodín ako uvádzaš.......
veronikasad
17.09.13,10:50
Ano, je možné mať živnosť a súčasne pracovať na dohodu. Obe príjmy však zahrnieš do jedného DP typu B a uplatníš si ročnú nezd.časť základu dane.