Silkov
17.03.06,11:14
Mám asi problém ak dám vo valutovej pokladni urobiť kurzový rozdiel dáva mi -11200Sk - prevádzková réžia (program ALFA) je to podľa mňa veľa.
Ako môžem to v účtovníctve znížiť? na výdavok je to veľmi veľa.......
Je každý živnostník v JU povinný robiť Kurzový rozdiel?
lenkak
17.03.06,16:50
Je každý živnostník v JU povinný robiť Kurzový rozdiel? - áno.
Jana Acsová
17.03.06,16:54
Je každý živnostník v JU povinný robiť Kurzový rozdiel? - áno.Veru vo valutovej pokladni niet o čom rozmýšľať.
Silkov
17.03.06,18:10
Prečo je taká veľká strata (KR) tým, že nie je ešte zaplatená 1 ČR Faktúra.
Prosím čo mám znížiť alebo zvýšiť aby bola strata vo Val. pokladni menšia.
Prosím......
lenkak
17.03.06,18:14
Účtovné jednotky účtujúce v jednoduchom účtovníctve vykazujúce k 31. 12. bežného roka (ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka) peňažné prostriedky v cudzej mene vo valutových pokladniciach prepočítajú stav cudzích peňažných prostriedkov v účtovníctve na slovenskú menu kurzom Národnej banky Slovenska k 31. 12. bežného roka. Táto povinnosť vyplýva priamo z § 15 ods. 4 postupov účtovania. Na rozdiel od podvojného účtovníctva sa neúčtuje o kurzových rozdieloch pri pohľadávkach (vystavené faktúry) a záväzkoch (došlé faktúry). Tento spôsob vyčísľovania kurzových rozdielov v jednoduchom účtovníctve vychádza aj z princípu jednoduchého účtovníctva spočívajúceho v účtovaní iba o finančných operáciách, t.j. len o pohybe peňažných prostriedkov v pokladnici a na účtoch.

Ak je stav pri prepočte cudzích peňažných prostriedkov kurzom NBS k 31. 12. vyšší ako stav prostriedkov Sk vo valutových pokladniciach, ide o kurzový zisk, ktorý sa potom uvedie v rámci uzávierkových operácií v peňažnom denníku v stĺpci “Peňažné prostriedky v hotovosti – príjem” a v druhovom členení príjmov do stĺpca “Príjmy zahrnované do základu dane – ostatné príjmy”.
RenataK
17.03.06,18:16
Ej ty beťárka, prídeš len keď potrebuješ pomoc. Skús si stiahnuť novú veriu alfy a tá všetko spraví za teba, nie ako minulý rok.
Silkov
17.03.06,18:20
Ja novu verziu mám beta verzia 12.25 ale mám v pokladni stratu 11000Sk a je to veľa tak som chcela ako to spraviť.....
To sme boli beťárky......
RenataK
17.03.06,18:24
To sa mi dáko nezdá, nezaplatená fa nemá s pokladňou nič spoločné, akoľko má vlastne v pokladni? Napíš bližšie
Silkov
17.03.06,18:31
V pokladni je cca.32000ČR
Ale v priebehu roka som 3 krát vybrala čiastku cca 40000 ČR osobná potreba, neviem????
Silkov
19.03.06,15:37
Už som odhalila problém-pri platbe v CZK mene som nepoužila kurz!!!!