asterix174
17.09.13,16:41
Ako mám postupovať ak chcem zrušiť spoludisponenta na mojej VK v Poštovej banke?
ivka70
17.09.13,14:59
Ja by som s VK a OP isla do Postovej banky :)
asterix174
17.09.13,15:01
tak to mi dôjde ale aký je postup?
buchač
17.09.13,15:08
Neviem ako Ty alebo niekto iný ....

Ja osobne by som šiel na najbližšie kontaktné miesto Poštovej banky , kde Ti povedia všetko , čo je potrebné ...
Mám za to , že sa to vybaví na počkanie ...

Keď už nič iné , tak by som sa pozrel na stránku PB , viď :


4.2 Disponent môže disponovať s peňažnými prostriedkami na Účte hotovostnou alebo bezhotovostnou formou určenou Majiteľom účtu v
zmysle VOP a iných osobitných obchodných podmienok výlučne v zmysle Podpisového vzoru, ktorým Majiteľ účtu môže stanoviť
podmienky disponovania s peňažnými prostriedkami. Oprávnenie Disponenta nakladať s Účtom zaniká jeho smrťou, odvolaním zo
strany Majiteľ účtu, ako aj skončením platnosti Podpisového vzoru podľa týchto OP.
http://www.postovabanka.sk/_img/Documents/slovenské%20dokumenty%5CObchodne%20podmienky%5C20 13%5CObchodné%20podmienky%20pre%20osobné%20účt y.pdf
Katy a R
17.09.13,15:10
asterix174
17.09.13,15:33
4.2.2 Ak VK má dvoch Vkladateľov, Vkladatelia majú rovnaké právo disponovať s vkladom na VK a z právnych úkonov týkajúcich sa vkladu
na VK sú zaviazaní spoločne a nerozdielne. Poštovka neskúma a nezodpovedá za vzájomné nároky Vkladateľov ku vkladu na VK.
Vkladatelia môžu samostatne meniť len svoje identifikačné údaje alebo svoju korešpondenčnú adresu; ostatné úkony týkajúce sa VK
musia vykonať spoločne.
No neviem či je to také jednoduché.
buchač
17.09.13,15:46
Písal si o TVOJEJ vkladnej knižke !!!!!!!!!!

....ešte raz a pomaly .....

T V O J A vkladná knižka ....
asterix174
17.09.13,15:53
Ja som tam ako 1 vkladateľ ale dispoz. právo majú obaja vkladatelia rovnaké
Mária27
30.10.13,20:13
buchač píše o účte (kde je majiteľ a disponent), asterix o vkladnej knižke (tam sú rovnocenní vkladatelia)
jelalim
30.10.13,20:34
Musíš upresniť, kto je majiteľom VK. VK môže mať jedného majiteľa a niekoľko disponentov. Zrušenie disponenta urobíš ako majiteľ VK na počkanie na pobočke Poštovky. Môže ísť ale aj o VK na viacerých majiteľov, tu už treba pozrieť zmluvu ako ste si nastavili oprávnenia na knižke. Ak je to knižka ktorá ma dvoch majiteľov, budete musieť prísť do banky obaja. V zmluve alebo v Poštovke si ešte prever, či oprávenia disponovať máte kolektívne, alebo samostatne. Ak to máte samostatne, knižku vyber do minimálneho zostaku a otvor si novú, bez spoľumajiteľa, bez disponenta.