lussyta
17.09.13,17:53
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, prečo mi nefunguje pripojenie notebooku cez kábel. V minulosti mi to v pohode išlo, no ako som sa začala pripájať cez wifi, už to nefunguje cez kábel. Vôbec mi nepíše pripojenie cez kábel, vyhľadáva iba wifi. Je možné, že som si niečo prednastavila? Prosím, pomôžte :( Potrebujem internet, no wifi na tomto mieste nie je..Ďakujem.
misoft
17.09.13,15:57
Stačí len aktivovať sieťovú kartu v Centre sieti. Na sieťovej karte dať nastavenia na automatické hľadanie IP a DNS. A vypnúť WiFi.

Je to možno aj tým, že sa zmenili parametre pripojenia zmenou miesta (z príspevku detekujem, zmenu pôsobenia) - WiFi je istotne nastavená na automatické hľadanie.
lussyta
17.09.13,17:03
A ako sa to aktivuje, prosím ťa? Ďakujem pekne...
misoft
17.09.13,17:15
Otvor Centrum sieti.
Klik na Pripojiť k sieti.
Dole vpravo by sa mala objaviť ikonka pripojenia, hore by sa malo ukázať, či je pripojenie tzv. Lokálne pripojenie. Ak bude neaktívne, ĽTM klik na to a Diagnostikovať. Pokiaľ bude v poriadku, nájde a pripojí.
Ak bude neúspešné (nie je nastavená automatika), > Vlastnosti > Sieť > Internet Protocol Version 4 a klik na Vlastnosti > vo Všeobecné potom označiť Získať adresu ...... automaticky.
OK.