kolomankraslan
17.09.13,18:22
​Som zamestnany ako technik plus mi chcu pridelit funkciu ako vodic prepravujuci osoby s 9 miestnou dodavkou a k platu my chcu pridat po kazdych 500km 14 eur s dph , je to statna firma je na to nejaky zakon kolko by mi vedla toho mali do plusu davat ? Kedze to je uz dalsia pracovna funkcia.
cize napriklad ideme niekam robit do ineho mesta, kraja , statu , pracujeme a po skonceni prace este soferujem lebo beriem zamestnancov tam a spat a plus s nimi aj pracujem cize je to aj v zmluve ako plus funkcia
dakujem za odpovede
avalik
17.09.13,16:27
si tam na pracovny pomer alebo zivnost?
kolomankraslan
17.09.13,17:48
Som tu na pracovny pomer a chcu my dat este do plusu funkciu vodica , ale ked sa jedna o peniaze tak samozrejme vzdy je ta odpoved ze nie su , ale co by neboli len sa im nechce nejak platit , je na to nejaka tarifa- zakon alebo nieco podobne ak mam do plusu este inu funkciu tak by mali byt aj peniaze do plusu podla mna
avalik
17.09.13,18:19
ak si zamestnanec, na pracovnu zmluvu, ako vodic budes pocas jazdy vykonavat pracu, ktora sa ti ma zaratat do pracovneho casu a je mozny vznik nadcasov ... zaroven u vodica musia byt dodrziavane zakonne prestavky, skolenia a podobne

nechapem pridanie 14 eur + DPH za 500km - to by bola ponuka len pre podnikatela, platcu DPH a nie pre zamestnanca
wagner
17.09.13,19:18
Kedysi bolo zo zákona príplatok pre THP pracovníka ktorý si robil sám sebe aj šoféra. Ak sa nemýlim mala som za to cca 300 Sk. Ale viezla som len samú seba. A Tebe chcú dať robiť aj vodiča? Žasnem. Za tie peniaze to neber, nech si vodiča zaplatia zvlášť- teda nech prijmú takého, čo bude pol smeny robiť robotu a pol smeny oddychovať. Potom po skončení smeny nastúpi ako šofér a bude viezť ľudí domov. Pýtaj si číslo zákona alebo vyhlášky, ktorá im umožňuje zneužívanie zamestnanca. Lebo inak sa to nedá nazvať.
kolomankraslan
18.09.13,06:03
tak ako by som mal pokracovat kolko by som mal pitat ale nie je to dane nejak zakonom lebo vsak ak to berieme to je druha praca .
avalik
18.09.13,06:09
no ja neviem - ale zamysli sa, robit svoju pracu na plny uvazok a po jej skonceni robit vodica? uvedomujes si zodpovednost?
nie je tvoja starost zabezpecit prepravu pracovnikov, je to vec zamestnavatela - ja osobne by som tu "ponuku" neprijala
kolomankraslan
18.09.13,13:45
Nevravim ze to je kazdy den ale napriklad mesacne niekedy 3 krat ale niekedy aj 10 krat . co by som mal podla vas pitat kolko alebo ak na km tak kolko alebo nie je na to nejaky sadzobnik alebo nejaky zakon dakujem za odpoved
marjankaj
18.09.13,13:50
Najlepšie by bolo, keby si STRATIL vodičský preukaz. A nemusel by si špekulovať za koľko budeš jazdiť.
Ty nie si taxikár, aby si si určoval cenu. Ty si iba zamestnanec. A čo si dohodneš v pracovnej zmluve, to budeš mať. Možno.
stormcatcher
18.09.13,15:29
​Som zamestnany ako technik plus mi chcu pridelit funkciu ako vodic prepravujuci osoby s 9 miestnou dodavkou a k platu my chcu pridat po kazdych 500km 14 eur s dph , je to statna firma je na to nejaky zakon kolko by mi vedla toho mali do plusu davat ? Kedze to je uz dalsia pracovna funkcia.
cize napriklad ideme niekam robit do ineho mesta, kraja , statu , pracujeme a po skonceni prace este soferujem lebo beriem zamestnancov tam a spat a plus s nimi aj pracujem cize je to aj v zmluve ako plus funkcia
dakujem za odpovede
14€ za 500km si nech strčí do riti. Poznám takýchto vodičov, ale jazdia denne. Samozrejme zaplatené hodiny + 100-150€ mesačne k platu. A nie je to ďalšia funkcia.
kolomankraslan
18.09.13,16:11
to je pravda ze ak poviem ze nie tak potom sa moze stat ak sa ti nepaci mozes ist a namiesto teba vezmeme ineho takze neviem je nejaky zakon, alebo nieco podla coho sa jazdi , alebo kolko beru vodici dodavok na km alebo podobne dakujem za odpoved .
alebo nejaka vyhlaska, paragraf do plusu peniaze , lebo nechcel by som stratit zamestnanie , vsak kto by chcel v takomto state
stormcatcher
19.09.13,04:30
neviem aký zákon by si na to chcel. čo som ja videl, je pracovná zmluva + príplatok za vedenie mot. vozidla
kolomankraslan
19.09.13,07:38
no taketo nieco napriklad
Tweety
19.09.13,07:54
ALe na tom sa musíš so zamestnáv. dohodnúť. Nemôžeš si sám klásť podmienky.
stormcatcher
19.09.13,08:51
príplatok väčšinou ponúka zamestnávateľ. buď berieš alebo nie. Kamarát má stavebnú firmu a murárov od DS. Vodič parkuje aj doma. Ráno do BA a večer späť. Keď mu odíde vodič-murár, tak si hľadá znova vodič-murár. Ale keď je tam už murár, a má aj vodičák, nemôže ho nútiť jazdiť a ani vyhodiť ho nemôže. Vodičák je súkromná vec, ak nebolo pri nástupe do zamestnania dohodnuté inak.