siouxsiepd
18.09.13,05:01
Mám uzatvorenú dohodu o vykonaní práce, s vymedzenou prac. úlohou, stanovenou hodinovou odmenou, na obdobie od 12.8.2013 do 31.10.2013. Na základe toho, že moja odmena presiahla zákonom stanovený limit pre zotvanie v evidencii uchádzačov o zamestnanie, bola som vyradená z evidencie ÚP.
Vzhľadom na reálny predpoklad , že stanovený rozsah práce naplním a prac. úlohu odovzdám ešte pred uplynutím času dohodnutého v dohode, teda skôr ako toho 31.10.2013, sa chcem spýtať nasledovné. Čo je rozhodujúce pre ukončenie dohody? Naplnenie 350-tich odpracovaných hodín a odovzdanie práce, resp. dátum 31.10.2013?
Zamestnávateľ mi totiž tvrdí, že dohoda končí 31.10.2013 a nie je podstatné, že prac. úlohu odovzdám a prac. fond naplním skôr. Ide mi o to, že ak stanovený limit 350 hod. naplním trebárs 10.10.2013, od 11.10.2013 si budem musieť sama začať platiť odvody do zdravotného poistenia, až do 31.10.2013 a následne 01.11.2013 sa ísť opätovne prihlásiť do evidencie ÚP.
Príde mi nefér, že za obdobie, počas ktorého už nebudem mať nárok na odmenu, musím si ako samoplatiteť platiť zdravotné odvody.
Predpokladala som, že dohoda sa skončí fyzicky odpracovanou 350-tou hodinou a stanovený čas v dohode, bol len časom orientačným, v rámci ktorého sa daná prac. úloha musí naplniť.
Prosím, rozumie tu niekto danej problematike? Rada by som mala vo veciach jasno. Ďakujem za Vaše reakcie.
kvjetecko
18.09.13,04:20
my to tiez tak robime, ze dohoda o VP konci tym datumom, ktory je na nej dohodnuty, cize v tvojom pripade 31.10. Vtedy odhlasujeme zo socialneho poistenia. Co sa tyka zdravotneho poistenia, odhlasuje sa ked si posledny den v praci. Vzdy sa ale mozes so zamestnavatelom dohodnut, ze ukoncite DOVP skor, ale treba k tomu zas nejaky papier typu "dohoda o skonceni dohody o VP" - tipujem- s konkretnym pripadom som sa este nestretla, zeby niekto ukoncil skor.