fransisek-78
18.09.13,05:47
Dobry den,
v panelovom byte su ako-tak vystierkovane vsetky izby okrem dvoch. Chcem sa pustit postupne do kompletnej rekonstrukcie a chcem zacat s tymito izbami. Co potrebujem spravit: uprava elektriny, dlazba na podlahu, nove dvere a zarubne, vystierokovat a vymalovat.
Sam si spravim - dlazbu, dvere a vymalovat.

Samozrejme ze najskor treba aby elektrikar spravil elektrinu. Potom som chcel dat dlazbu, potom dvere. Potom som chcel aby vystierkovali.
Je tento postup spravny? Lebo firme sa nepacilo a povedli ze spravia elektrinu a vysierkuju a zvysok nech si robim uz teda sam. Ale s tymto sa velmi neviem stotoznit pretoze:
Je zrejme, ze najskor dam dlazbu a potom zarubnu, ze? Co mi vadi je to ze by som mal davat zarubnu uz na vytierkovanu stenu pretoze jednak ani panel sam nie je dokonale rovny a ked tam nahodia stierku tak to bude skor horsie. Ked ja nasledne nahodim zarubnu podla vodovahy tak na 100% ze tam niekde medzi stierka-zarubna budu medzery, s ktorymi mam spravit co? Preto som si myslel ze je lepsie dat zarubnu na panel a pripadne medzierky sa zatru stierkou.

Tak aky postup je spravny a preco?
chandler
18.09.13,06:33
elektriku, vystierkovat, dlazbu, vymalovat a osadit dvere - potom tmelom zapchaju tie nerovnosti medzi zarunou a stenou.
TomasHC
18.09.13,07:11
Ak budú zárubne obložkové, tak medzera medzi zárubňou a stenou sa beztak špáruje akrylovým tmelom.