dede2
18.09.13,11:16
Zdravím,
zákazník nám uhradil faktúru, ku ktorému bol vystavený dobropis, resp. uhradil len rozdiel pričom uviedol variabilné symboly faktury aj dobropisu.
Je nutné robiť zápočet v takomto prípade? Alebo stačí jednoducho uhradiť v účtovníctve faktúru a následne dobropis t.j. bez zápočtu.

Dakujem
Tweety
18.09.13,09:23
Faktúru, resp. v tomto prípade jej časť jednoducho uhradíš dobropisom, zvyšnú klasicky BV, aj toto je druh zápočtu, ak ste sa na takom spôsobe dohodli.
dede2
18.09.13,09:32
Mam podobny nazor. Kolega, ale hovori, ze musi byt zvlast zapocet dobropisu s fakturou, a ten rozdiel , co prisiel na ucet bude ako uhrada zostatku faktury.
Tweety
18.09.13,09:42
Samozrejme že raz je zápis zo zápočtu- úhrady dobropisom a druhykrát samotnej úhrady cez BV, v tom má pravdu, veď aj ja som to tak napísala.
dede2
18.09.13,10:08
Takže bez vyhotovenia toho zápočtu to asi nepôjde. Ja som to myslel tak,že jednoducho urobím v účtovníctve likvidáciu faktúry a potom likvidáciu dobropisu, a výsledok je rovnaký. Ked robím zápočet tak uhrádzam cez interný doklad do výšky započítanej sumy, zvyšok t.j. ten uhradený rozdiel uhrádzam cez BV.