haro01
18.09.13,11:09
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať čo sa dá urobiť s parkovaním aut pod oknom? Bývam na prvom poschodí a auta parkujú alebo sa otáčajú pod oknom kde majú deti detskú izbu. Vodičom je úplne jedno koľko je hodín. Pravidelne okolo polnoci alebo ráno počujem buchot dverí na autách alebo zvuk motora. Najväčší problém je v tom že kedysi tu kvôli zásobovaniu domov uhlím na kúrenie bola cesta ktorá je zaznačená v katastri. To že časť asfaltovej cesty konči pod mojim oknom nie je dôvod na to aby mi tu parkovali autá alebo sa mýlim? Okno neotvoríte lebo ten smrad z aut to je niečo úžasné.
bjuty smis
18.09.13,11:42
no bud si zvykneš, zmeníš detskú izbu, alebo zmeníš adresu....

dôvod tam neparkovať bude vtedy, ak tam bude značka zákaz parkovať....
arizona
18.09.13,11:59
Ked si byt kupovala, tak tam ta cesta bola?Predpokladam, ze ano. Takze ste mali nejak vhodnejsie prisposobit izby,aby ti nerusilo dieta.

Keby tam bol napr. travnik, tak by sa to bralo ako verejna zelen, to by si si lahsie vymohla zakaz parkovania. Ale nakolko tam je cesta, auta odtial nevyzenies.. .
viktorviktor
18.09.13,12:28
pomôže iba rýľ, betón a osadenie značky zákaz parkovania, keď tam neparkujú ľudia z domu v osadení nevidím problém, značku zoženieš :-)
marjankaj
18.09.13,12:35
A ešte aj značku PREJAZD ZAKÁZANÝ, lebo jej vadí aj prechádzanie áut.
:eek:
To si hocikto môže na verejnej ceste osádzať svoje značky?:eek:
Andrej13
18.09.13,12:47
Musím sa zapojiť, bývam v Petržalke, parkovanie je tu hororové (a to ho ešte chcú spoplatniť). Bývam v 12 poschodovom paneláku, a sú tu dve brány, keď prídete o polnoci na chodníku pod oknami parkuje milión áut, nakoľko na parkovisku nie je miesto, takisto parkujú aj na ceste atď. proste kde sa dá, tiež chodím večer domov a musím parkovať na chodníku a takisto ma niekedy zobudí auto suseda, ktorý má motor ako motorka, ale viem, že keďže prichádza v noci, tak nemá inú možnosť iba zaparkovať mi to pod oknom.

Takže týmto všetkým chcem povedať, že treba pestovať viac tolerancie, alebo sa presťahovať niekam inam.
Martin1310
18.09.13,13:55
Tvoj majetok končí presne na druhej strane tvojho okna, takže pochybujem že s tým niečo urobíš. Aj vedla nemocníc sa parkuje a aj rovno pod oknami a sú tam ludia chorý a velmi radi by spali. Aj mne chodia autá 2metre od okien a nevspomínam si že by ma to niekedy zobudilo alebo inak obťažovalo.
anka-s
19.09.13,09:38
Ty asi nemáš auto, však? Moja rada: nedržať deti pri spánku v tichu a nechodiť okolo nich po špičkách. Sú to deti a zvyknú si na všetko. Ja som dlhé roky bývala pri električkách, pri nemocnici, kde lietajú a "hulákajú" sanitky nonstop a ani v lete pri dokorán otvorenom okne ma to nezobudilo. A ani moje deti. Teraz bývam na dedine a musím si zvyknúť na zvony z kostola, ktoré sú od nás vzdialené 500 m vzdušnou čiarou. A na vlaky, ktoré sú od nás 2 km vzdušnou čiarou. A to ti hovorím: krásna letná noc, všetko spí a keď ide vlak, máš pocit, že prechádza tvojou izbou. Ako napísal aj Andrej13 - tolerancia a zvyk.
buchač
19.09.13,09:56
" ...anka-s
Ty asi nemáš auto, však? Moja rada: nedržať deti pri spánku v tichu a nechodiť okolo nich po špičkách. Sú to deti a zvyknú si na všetko...."....

Rada nad zlato ...raz darmo , stará škola , respektíve normálna ....

Nedá mi v tejto súvislosti spomenúť jedného maníka .
Sused sa mu raz prišiel sťažovať , že po obede robí hluk ( tá príčina nie je podstaná ) ........
Nuž maník pozval milého suseda do bytu a rovno do detskej izby , kde spali spánkom spravodlivých jeho deti .....
Potom ho vypoklonkoval s patričným komentárom do hája ...
haro01
19.09.13,14:48
no ale u mna je to rovno pod oknom, to znamená tak 5 až 10 cm od múru
haro01
19.09.13,14:49
2 metre? to by bolo super :-).... no ale u mna je to rovno pod oknom, to znamená tak 5 až 10 cm od múru
haro01
19.09.13,14:54
tak asi nechám pod oknom moje auto a nikto tadeto už neprejde...som zvedavý ako dlho bude nepoškodené
misoft
19.09.13,15:28
Trochu preháňaš. Ani jeden vodič si nezaparkuje auto priamo pod múr a vo vzdialenosti 5-10cm (hádam len paranoik, ktorý sa zlodejov obáva) - uvažuje totiž o tom, že zo strechy čo-to capnúť môže (kua - strecha preliačená), nemôže potom druhé dvere otvoriť a veci zobrať.
Za mlada som býval neďaleko trate - a čuduj sa svete, keď sme sa tam nasťahovali - vadilo mi to, po čase som bez tých vlakov zaspať nevedel (žiadna elektrika, ale poctivé ruské Sergeje a naše Bardotky).