katkasabka
17.03.06,11:27
Zdravim vsetkych.chcem sa opytat, mam este staru verziu MRP 5.3/0401 a neviem tam najst vystup na interny doklad. ucto som prebrala a nahadzovala som cely rok, tak som sa k tomu dostala az teraz. prosim, vie mi niekto poradit? dakujem velmi pekne
lenkak
17.03.06,15:20
To máš verziu DOS?
ondrejvla
17.03.06,15:42
Zdravim vsetkych.chcem sa opytat, mam este staru verziu MRP 5.3/0401 a neviem tam najst vystup na interny doklad. ucto som prebrala a nahadzovala som cely rok, tak som sa k tomu dostala az teraz. prosim, vie mi niekto poradit? dakujem velmi pekne

Vo verzii DOS nie je výstup na interný doklad, najskôr si ho prichystaj a rozpíš čoho sa zúčtovanie týka, v smernici o vedení účtovníctva by si mala mať číselné označenia pre účt.doklady, ja si ich značím nasledovne : pre pokladňu dávam predčíslie 10, banku 20, odb.fakt. 30, dodáv.fakt.40, mzdové doklady-zúčtovania 50, int.doklady 60. Je to len môj návrh, akým spôsobom by si to mohla urobiť, možno niečo z toho vyberieš. Účtujem to priamo do denníka, napr.zápočty medzi dodávateľom a odberateľom, v exceli rozpíšem o ktoré platby, resp.faktúry sa jedná a týmto dokladom to vyvolávam z knihy záväzkov a pohľadávok a účtujem to voči účtu 395, ale to je len môj osobný návrh. Alebo preúčtovanie DPH na analytické účty po odovzdaní DP a tým vždy začnem nové zúčt.obdobie pre DPH s čistým účtom 343/A. Taktiež mesačné zúčtovanie miezd, ak budeš mať záujem môžem ti priložiť vzor pre ID, alebo pre zúčtovanie miezd.
ondrejvla
17.03.06,15:53
Predsa som sa len rozhodla priložiť vzory pre interný a mzdový doklad, aký používam ja, dúfam, že pomôže nielen tebe ale i iným.

...ale ono ma nepustí keď zadám pridať...?? neviete prečo?
lenkak
17.03.06,16:02
Pridávam ja ID, mne to funguje.
ondrejvla
17.03.06,16:12
No už sa mi to podarilo priložiť, tak dúfam, že pomôže.
katkasabka
20.03.06,06:39
Dakujem vsetkym velmi pekne za rady a vzory:) pomohlo to