alenat
17.03.06,11:42
Dobry den,

rada by som sa spytala, ci ako SZCO si mozem dat do nakladov napr.: pokladnicne bloky za pracovny obed a postovne? Vopred dakujem za odpovede:)
mysimis
17.03.06,11:04
poštovné si samozrejme môžeš dať do nákladov. Pracovný obed - ak je to v rámci stravovania tak áno, ak je to s klientom tak je to reprezentačné a je to potom výdavok neovplyvňujúci základ dane.
.lena.
20.03.06,15:40
poštovné si samozrejme môžeš dať do nákladov. Pracovný obed - ak je to v rámci stravovania tak áno, ak je to s klientom tak je to reprezentačné a je to potom výdavok neovplyvňujúci základ dane.

Pracovný obed áno - ak je to v rámci zamestnaneckého stravovania, ale len vo výške 55% z ceny jedného obeda, najviac však do výšky 49,- Sk (za minulý rok 44,- Sk).
Zita5
20.03.06,16:20
Dobry den,

rada by som sa spytala, ci ako SZCO si mozem dat do nakladov napr.: pokladnicne bloky za pracovny obed a postovne? Vopred dakujem za odpovede:)



Poštovné účtuj do prevádzkovej réžie - výdavky ovplyvňujúce ZD.
Pracovný obed predpokladám , že s obchodným partnerom - tak to je nedaňový výdavok - výdavky neovpyvňujúce ZD.
Mária Mojžišová
12.09.12,07:39
Pekný dník,

prosila by som Vás o radu z účtovníckeho hľadiska, či môže živnostník bez zamestnancov, ktorý má oprávnenie na revízie tlak.nádob stabilných, BOZP a OPP, dať do nákladov pracovnú obuv a okuliare slnečné s UV filtrom( sú také pre vodiča ) do auta.Automobil má zaradený v OM. Vedie JÚ. Vopred ďakujem za Vaše vyjadrenie.
Tweety
12.09.12,07:41
Pekný dník,

prosila by som Vás o radu z účtovníckeho hľadiska, či môže živnostník bez zamestnancov, ktorý má oprávnenie na revízie tlak.nádob stabilných, BOZP a OPP, dať do nákladov pracovnú obuv a okuliare slnečné s UV filtrom( sú také pre vodiča ) do auta.Automobil má zaradený v OM. Vedie JÚ. Vopred ďakujem za Vaše vyjadrenie.
Pracovnú obuv určite, ale tie slnečné okuliare nie.
Mila123
12.09.12,07:47
jednoznačne áno.......môj názor, predsa, keď robí tlakové skúšky je predsa v tom oblečený ......
Mária Mojžišová
12.09.12,07:52
Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie.
Zita5
12.09.12,07:57
Tie okuliare bude musieť veľmi dobre zdôvodniť, ja to nepovažujem za výdavok OVZD.Pracovnú obuv len vtedy, ak aj na doklade o kúpe bude uvedená ako pracovná obuv .
Mária Mojžišová
12.09.12,08:05
Ďakujem za usmernenie.
Zita5
12.09.12,08:09
jednoznačne áno.......môj názor, predsa, keď robí tlakové skúšky je predsa v tom oblečený ......

....Milka myslíš zrejme obutý ...lebo sa jedná o pracovnú obuv ....ak je ozaj pracovná :)
Mária Mojžišová
12.09.12,15:22
Zitka 5 aj ostatní prikladám vyjadrenie ABT(autorizačného bezpečnostného technika):
Zita5
13.09.12,04:11
Zitka 5 aj ostatní prikladám vyjadrenie ABT(autorizačného bezpečnostného technika):

Mária priložené vyjadrenie je v poriadku a vôbec ma neprekvapuje ....tu záleží na tom ako bude argumentovať, že slnečné okuliare uplatnené ako daňový výdavok OVZD ... . sa využívajú len na podnikateľské účely a nie na súkromné resp.v akej miere služobne a v akej súkromne.....tento moment je polemický podľa môjho názoru .Takže rozhodnutie je na SZČO .Tieto položky vždy veľmi rada rieši daňová kontrola :)