Loyan
17.03.06,12:05
Prosim Vas mozete mi poradit ci mam podavat danove priznanie ak som tento rok ako studentka robila na Zmluvu o brigadnickej praci studentov u jedneho zamestnavatela a popri tom som robila sprostredkovanie II. piliera DSS a moje prijmy boli nejakych 39000,- ? A v pripade ked nemusim to danove priznanie podavat ci aspon si mam dat spravit rocne zuctovanie u zamestnavatela. Dakujem;)
DanielaSL
17.03.06,11:27
Ako sprostredkovateľ si mala aj pridelené DIČ? Lebo v tom prípade by ti nemohol zamestnávateľ urobiť ročné zúčtovanie dane. Mimochodom už je aj neskoro o požiadanie. Mala si u zamestnávateľa podpísané uplatnenie odpočitateľnej položky? Ak nie , tak by bolo najlepšie pre teba urobiť si DP , aby sa ti preddavková daň odvedená zamestnávateľom vrátila. Ak si však mala , tak nemusíš robiť DP, lebo tvoj príjem nebol väčší ako 43.968,-Sk.
Johanka
17.03.06,11:30
Nemusíš podávať daňové priznanie, nakoľko Tvoje príjmy za rok 2005 neboli vyššie ako 1/2 nezdaniteľnej časti základu dane ( 1/2 z 87.936 Sk) -§ 32 ods.1 Zákona o dani z príjmov.
Ročné zúčtovanie Ti už zamestnávateľ neurobí, lehota na podanie žiadosti bola 15.2.2006.
Napriek uvedenému si myslím , že by si mala priznanie podať, pretože z príjmu na dohodu Ti určite bola zrazená daň ako preddavok. Pri takej výške príjmu ako si uviedla, bude výsledok DP preplatok, ktorý Ti DÚ vráti.
Loyan
17.03.06,11:59
Ano, mala som pridelene aj nejake cislo, som tam registrovana. Inak zamestnavatel (na zmluvu o brig. praci) mi dane nestrhaval ani sprostredkovatelska spolocnost pre ktoru robim, takze aj tak by mi nic nevratili. Takze ak nepodam danove a na druhej strane ani sa mi neda spravit to rocne zuctovanie, bude to v pohode, ak som spravne pochopila?
Johanka
17.03.06,12:37
Keď Ti u zamestnávateľa nič nestrhávali, tak DP nepodávaj.
Majka
17.03.06,12:40
Ano, mala som pridelene aj nejake cislo, som tam registrovana. Inak zamestnavatel (na zmluvu o brig. praci) mi dane nestrhaval ani sprostredkovatelska spolocnost pre ktoru robim, takze aj tak by mi nic nevratili. Takze ak nepodam danove a na druhej strane ani sa mi neda spravit to rocne zuctovanie, bude to v pohode, ak som spravne pochopila?

ako je mozne ze si mala u zamestnavatela dohodu o brig.praci studenta a nezdanil ti ju????? je povinny z mzdy odviest dan.
Johanka
17.03.06,14:49
Ak podpísala vyhlásenie ....
Loyan
18.03.06,08:54
a ako sa vola presne to vyhlasenie? neviem o tom ze by som nieco take podpisovala:cool:
Janka6685
18.03.06,09:08
Je to toto tlačivko.
DanielaSL
19.03.06,13:26
Ano, mala som pridelene aj nejake cislo, som tam registrovana. Inak zamestnavatel (na zmluvu o brig. praci) mi dane nestrhaval ani sprostredkovatelska spolocnost pre ktoru robim, takze aj tak by mi nic nevratili. Takze ak nepodam danove a na druhej strane ani sa mi neda spravit to rocne zuctovanie, bude to v pohode, ak som spravne pochopila?

Práve čítam v piatkovej príkohe Pravdy podobnú otázku. Nemusíš podať DP , ale keďže si registrovaná na DÚ , je potrebné zaslať správcovi dane oznámenie, že nevznikla povinnosť podať priznanie podľa §32 zákona o dani z príjmov. Inak by ťa mohol správca dane vyzvať na podanie priznania.
Johanka
19.03.06,15:15
Danielka, a to kde si vyčítala, že ak daňovníkovi nevznikne povinnosť podať DP v zmysle § 32, je potrebné o tom poslať na DÚ oznámenie?
To bolo v tej Pravde? Taká povinnosť zo zákona nevyplýva.
nudzikpa
19.03.06,21:04
Nema Ti odviesť akú daň,keď student uzatvara zmluvu s maximálnou sumou
3000 Sk podľa zákona
nudzikpa
19.03.06,21:09
pokial Tvoj príjem podľa zákona(3000Sk za mesiac)nebol vyšší DP nepodávaš
DanielaSL
20.03.06,07:04
Danielka, a to kde si vyčítala, že ak daňovníkovi nevznikne povinnosť podať DP v zmysle § 32, je potrebné o tom poslať na DÚ oznámenie?
To bolo v tej Pravde? Taká povinnosť zo zákona nevyplýva.

Áno , tak to bolo napísané v Pravde. A pretože to bol podobný prípad, preto som to sem napísala.
alušik
20.03.06,07:12
U ľudí, ktorí sú registrovaní na daňovom úrade a majú pridelené DIČ, daňový úrad očakáva podanie daňového priznania. Oznámením daňovému úradu len predídete tomu, aby Vás daňový úrad vyzval na podanie daňového priznania.;)
Marčella
25.03.06,17:21
Ak má študent príjem 16 000,- z príkaznej zmluvy -daň nebola zrážaná, aký je to príjem , podľa par.5 alebo 8 ?
Ak má študent príjem z dohody o vykonaní práce 2500,- Sk a odvedenú daň 475,-Sk - vráti mu túto daň daňový úrad?