Katka1010
19.09.13,08:57
Poprosim Vas o radu:
Platitel DPH predal budovu, vystavil fakturu s vycislenim DPH, dan odviedol. Platitel DPH, ktory budovu kupil, si uplatnil narok na odpocet DPH. Je to starsia budova. Je uvedeny postup spravny?
Tweety
19.09.13,07:01
No, ak je platiteľom a splňa nárok na odpočet, tak je správny.
Katka1010
19.09.13,07:10
je platitelom, bude sa vyuzivat na podnikanie, cize si moze odpocitat?lebo mam dvojake info:jedna ze ano, druha ze DPH musi odviest
Tweety
19.09.13,07:11
Ako odviesť? Tú predsa odviedol ten, čo budovu predal. Najlepšie info dá Zákon o dph, §49,-51.

Mylný príspevok, viď príspevok od matrinez. Mea culpa.
Katka1010
19.09.13,07:18
na infolinke DRSR mi povedali, ze kupujuci by mal dan odviest a zaroven si narokovat, ak sluzi na podnikanie..nechapem
Tweety
19.09.13,07:19
Daň odviesť a zároveň nárokovať odpočet, to je už samozdanenie v rámci EÚ.
martinez
19.09.13,07:31
Tweety myslis sa... na Danovom urade Ti povedali, dobre... mas urobit samozdanenie podla §69,12,c... kedze ide o staru budovu, ktora je 5 rokov po kolaudacii, potom predaj je oslobodeny od dane... ak sa vsak platil sa rozhodol dodanie nehnutelnosti zdanit, cize je potrebne urobit vnutrostatne samozdanenie
Katka1010
19.09.13,07:32
este sa chcem iba uistit, je ok ak som na zaklade doslej faktury, kde bola vycislena DPH, uplatnila narok na odpocet DPH?ide o starsiu budovu, ktora sa bude vyuzivat na podnikanie
Tweety
19.09.13,07:33
Tweety myslis sa... na Danovom urade Ti povedali, dobre... mas urobit samozdanenie podla §69,12,c... kedze ide o staru budovu, ktora je 5 rokov po kolaudacii, potom predaj je oslobodeny od dane... ak sa vsak platil sa rozhodol dodanie nehnutelnosti zdanit, cize je potrebne urobit vnutrostatne samozdanenie
Máš pravdu, akosi som na to pozabudla. Ospravedlňujem sa.
martinez
19.09.13,07:45
este sa chcem iba uistit, je ok ak som na zaklade doslej faktury, kde bola vycislena DPH, uplatnila narok na odpocet DPH?ide o starsiu budovu, ktora sa bude vyuzivat na podnikanie

Katka, neviem, podla mojho nazoru to asi nie je dobre.. ak vychadzas z §49,2,a) tak je sice pravda, ze pravo na odpocitanie mas vtedy ak je dan voci tebe uplatnena inym platitelom... lenze tato dan voci Tebe nemala byt uplatnena tymto platitelom, takze si myslim, ze by to mohol byt problem.... dan mala byt odpocitana az na zaklade §49,2,b), teda v ramci tuzemskeho samozdanenia....