stormcatcher
19.09.13,15:18
Hypoteticky. Keby občan SR previedol dedičstvo z tretích krajín - /finančný obnos/ na účet v banke v SR, čo všetko by musel platiť?
avalik
19.09.13,13:22
a co by si chcel platit okrem poplatkov za transfer penazi?
stormcatcher
19.09.13,13:24
ja neviem. niečo ako daň, zdravotné a podobne
avalik
19.09.13,13:26
(2) Predmetom dane nie je

a) prijatá náhrada oprávnenej osoby podľa osobitných predpisov,3) príjem získaný vydaním,3) darovaním4) alebo dedením5) nehnuteľnosti, bytu, nebytového priestoru alebo ich častí (ďalej len „nehnuteľnosť“) alebo hnuteľnej veci, práva alebo inej majetkovej hodnoty okrem príjmu z neho plynúceho a okrem darov poskytnutých v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 alebo § 6,

nebodaj ti dosiel nejaky nigerijsky list a uvazujes o prevzati "dedicstva" ????
stormcatcher
19.09.13,13:34
pýtam sa preto, či nie je rozdiel ak je to z tretích krajín. Žiaľ ja nededím, a poznám dediča aj poručitela osobne. Takže žiadna Nigeria.
stormcatcher
20.09.13,10:56
ešte raz oprášim otázku. Na dedičstvo z tretích krajín sa vťahujú rovnaké zákony ako na dedičstvo na slovensku? Neukrojí sa na hypochondrov, na cigáňov atd. Žiadne odvody, dane?
misoft
22.09.13,19:49
Neviem, ale našiel som nejaké analýzy a prejudikáty ohľadom toho - preštuduj - možno na niečo natrafíš.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:62012CC0181:SK:HTML
Podľa môjho názoru (súkromného) - dedičstvo je vždy dedičšstvo, či už u nás, alebo z Tramtárie - daňové zákony nerozlišujú krajinu, rozlišujú dôvody.
avalik
22.09.13,20:09
Neviem, ale našiel som nejaké analýzy a prejudikáty ohľadom toho - preštuduj - možno na niečo natrafíš.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:62012CC0181:SK:HTML
Podľa môjho názoru (súkromného) - dedičstvo je vždy dedičšstvo, či už u nás, alebo z Tramtárie - daňové zákony nerozlišujú krajinu, rozlišujú dôvody.

hej, lenze u je dan z dedicstva zrusena od r. 2004
stormcatcher
23.09.13,08:05
stránku som posunul ďalej, tiež som to len tak prebehol, ale bŕŕŕ.
Všimol som si, že sú tu aj právnici, preto som chcel takú jednoduchšiu odpoveď typu áno . nie. Keď to bude aj bez odvodov, aj tak si myslím, že bude mať behačky s vysvetľovaním, odkiaľ mu pribudol na účet pekných pár melónov.

Aj tak ďakujem za odpovede.

Mimo témy: nemám rád tieto vyšlahané komentáre
misoft
23.09.13,15:49
V tom zmysle som to myslel - zákony - daň je zrušená a je (podľa mňa) jedno, odkiaľ dedičstvo je.