farulova
17.03.06,12:47
ahojte,
prosím Vás poradte mi: mam spravenu komplet knihu jazd (JU), presne vycislene vydavky za jednotlive mesiace, len neviem ako to mam zauctovat v prenaznom denniku.
Poradte mi ...
dakujem
gabriela
Zita5
17.03.06,11:55
ahojte,
prosím Vás poradte mi: mam spravenu komplet knihu jazd (JU), presne vycislene vydavky za jednotlive mesiace, len neviem ako to mam zauctovat v prenaznom denniku.
Poradte mi ...
dakujem
gabriela

Je dobré , že máš spravenú knihu jázd , budeš ju potrebovať k preukázaniu prejazdených km , pokiaľ sa týka firemného auta .
Avšak pri firemnom aute účtujeme do peňažného denníka , len nákup PHM a ostatné výdavky spojené s úživaním firemného auta .

Pokiaľ sa týka súkromného auta , knihu jázd ani veľmi nepotrebuješ, pretože tu účtujeme na základe cestovného príkazu paušálnu spotrebu na 1 km - 6,20 SK + PHM na 1 km . Neúčtuješ bločky z nákupu PHM .

A teraz je na Tebe , aby si napísala , aké máte auto - súkromné či firemné .
ANNAP
17.03.06,11:56
V JUc zaúčtuješ nákup PHM ako výdavok nevchádzajúci do základu dane
a do prevádzkovej réžie vypočítanú spotrebu podľa tech.preukazu.
Zita5
17.03.06,12:04
V JUc zaúčtuješ nákup PHM ako výdavok nevchádzajúci do základu dane
a do prevádzkovej réžie vypočítanú spotrebu podľa tech.preukazu.

Ešte nevieme aké to je auto . O súkromnom aute neúčtuje nákup PHM do VNZD . Tam účtuje len CP - VOZD-prevádzková réžia .
účtovník 007
17.03.06,12:04
ahojte,
prosím Vás poradte mi: mam spravenu komplet knihu jazd (JU), presne vycislene vydavky za jednotlive mesiace, len neviem ako to mam zauctovat v prenaznom denniku.
Poradte mi ...
dakujem
gabriela

Predpokladám, že auto je firemné a nie si plátca DPH. Za každý mesiac pripni všetky bločky na jeden papier a po mesiacoch zaúčtuj výdavok z pokladne a v dalšom členení výdavok ovpl.daňový základ (prevádzková réžia). Na konci roka vrámci uzávierkových operácií zistíš či si nemala nadspotrebu PHM. Ak áno, cez interný doklad sumu nadspotreby odúčtuješ mínusom z prevádzkovej réžie. Ak si nemala nadspotrebu, nebudeš nič účtovať. Výpočet spotreby PHM je tu rozoberaný na PORADE.

Teda PORAĎÁCI, kým som to dopísala, je tu už kopec príspevkov.:)
farulova
17.03.06,12:06
ide o auto zaradene do podnikania