vs01021972
19.09.13,20:37
Som učiteľkou 1. stupňa ZŠ devätnásťročnou praxou. Nemám vykonanú 1. kvalifikačnú skúšku. Vysokoškolské vzdelanie som ukončila na UMB v Banskej Bystrici v roku 1994 v študijnom odbore: učiteľstvo pre prvý stupeň základnej školy s prehlbujúcim predmetom hudobná výchova. Ako má zamestnávateľ vnímať toto prehlbujúce štúdium, keďže v novele zákona takýto termín nie je definovaný?Začiatkom roka /apríl/ 2009 som si začala rozširovať svoje vzdelanie o ďalší predmet prostredníctvom kvalifikačného vzdelávaniam na ŠPÚ o anglický jazyk na 1. stupni ZŠ, ktoré som ukončila 1. 6. 2013 /čakám na doklad o ukončení vzdelávania/. V novelizovanom zákone č. 317 je kategória kvalifikačné vzdelávanie vypustená. O aký druh absolvovaného vzdelávania sa podľa novely teraz vlastne jedná.? Môže ho zamestnávateľ pokladať za rozširujúce, keďže som si rozšírila moju kvalifikáciu o ďalší predmet - anglický jazyk na 1. stupeň ZŠ?
Podľa paragrafu 61 odsek 11 sa hovorí, že ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov, ktoré sa podľa doterajších predpisov uznávalo ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky alebo II. kvalifikačnej skúšky a ktoré sa ukončí po 1. novembri 2009, sa uznáva ako vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie. Môže mi byť podľa tohto paragrafu priznaná 1. atestácia, keďže som toto štúdium začala pred 1. 11.2009 a ukončila som ho 1. 6. 2013?
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.