Michal55
17.03.06,12:50
Ahojte všetci.
Chcem zamestnať upratovačku kancelarií, dochodkyňu. Myslíte, že je vhodné uzavrieť s ňou Dohodu o vykonaní práce? Teda za rok spíšeme asi 4-6 dohôd s rôznym znením, teda nie upratovacie práce, ale do každej napíšem niečo podobné, ale rôzne. Mesačne by mala cca 3000 brutto.
Ja za ňu odvádzam 0,8% do SP - úrazové poistenie, ďalej 19% daň zo mzdy.....
Môže byť?
dík:rolleyes:
Tweety
17.03.06,11:54
Ahojte všetci.
Chcem zamestnať upratovačku kancelarií, dochodkyňu. Myslíte, že je vhodné uzavrieť s ňou Dohodu o vykonaní práce? Teda za rok spíšeme asi 4-6 dohôd s rôznym znením, teda nie upratovacie práce, ale do každej napíšem niečo podobné, ale rôzne. Mesačne by mala cca 3000 brutto.
Ja za ňu odvádzam 0,8% do SP - úrazové poistenie, ďalej 19% daň zo mzdy.....
Môže byť?
dík:rolleyes: Upratovanie je opakovaná činnosť, na takú sa dohody o VP nesmú uzatvárať. Ostáva PP na kratší PČ.:cool:
Michal55
17.03.06,11:56
...ani keď v texte dohody nebude uvedené upratovacie práce, ale raz napíšeme upratovanie po maliaroch, druhý krát tepovanie kobercov...?
ďakujem
Tweety
17.03.06,11:58
...ani keď v texte dohody nebude uvedené upratovacie práce, ale raz napíšeme upratovanie po maliaroch, druhý krát tepovanie kobercov...?
ďakujem
Ja v tom nevidím rozdiel. Je to jedno a to isté. Dívka na koštetí.:cool:
durisovad
17.03.06,21:48
Ja by som to nevidela tak cierne. Spravila by som dohodu na jednotlive upratovacie cinnosti (upratovanie po maliaroch, tepovanie kobercov, umyvanie okien atp.) a pre istotu by som ju zamestnala vzdy napr. na dva tyzdne a mesiac by mala (akoze) volno. Len treba vzdy do soc.poistovne zasat prihlasky a odhlasky. Ale mala by dotycna osoba byt spolahliva a nepochvalit sa niekomu, akym sposobom pracuje.
ajobs
18.03.06,10:16
Ja by som to nevidela tak cierne. Spravila by som dohodu na jednotlive upratovacie cinnosti (upratovanie po maliaroch, tepovanie kobercov, umyvanie okien atp.) a pre istotu by som ju zamestnala vzdy napr. na dva tyzdne a mesiac by mala (akoze) volno. Len treba vzdy do soc.poistovne zasat prihlasky a odhlasky. Ale mala by dotycna osoba byt spolahliva a nepochvalit sa niekomu, akym sposobom pracuje.

Toto sa mi vidí komplikované, naozaj lepšia je pracovná zmluva na kratší úväzok, naviac čo sa týka dôchodkyne, naplatíš za ňu invalidné poistenie, ani poistenie v nezamestnanosti ( to znamená - 8 % z odvodov ).
Michal55
20.03.06,07:57
...ďakujem za pomoc..asi skúsim ten kratší úväzok..
pekný deň
Najka
06.06.07,05:17
Ahojte, zamestnali sme upratovačky na skrátený prac.čas 11 hodín týždenne za mzdu 60,-Sk na hodinu. Vedúci sa teraz rozhodol, že ich chce odmeňovať za m2, nie na hodinu. Ako to sformulovať do PZ?