Peťo Fodor
20.09.13,10:02
Dal som si cez výhradného predajcu skoro pred rokom po záruke opraviť prístroj na nočné videnie, na moje dopytovanie mi povedali, že sa niekde stratil a ponúkajú mi možnosť zakúpiť si u nich iný za polovičnú cenu, je to OK alebo čo mám robiť keď si iný kupovať nechcem. Dakujem.
arizona
20.09.13,09:01
Ak bol vyrobok v zarucnej dobe musi predajca reklamaciu vybavit do 30 dni. Ak tovar stratili a reklamaciu nevybavia v danom termine, mas pravo odstupit od zmluvy a pozadovat vratenie plnej sumy.
buchač
20.09.13,09:12
Pred rokom ???????
...a teraz riešiš ???

No vezmi inak ...z tej druhej strany .
Prístroj bol po záruke , predajca Ti vyšiel v ústrety ( zákon teraz momentálne neriešim ) , v podstate mu ani nič iné neostáva , nakoľko chyba je na jeho strane .
Ponuku Ti dal , tak rieš .
Môžeš síce dať aj na súd , určite vyhráš ...ale má to zmysel ???
Ten stratený čas , nejaké nervičky k tomu ...
Musíš sa rozhodnúť ale sám , či ten nový ponúkaný má aspoň také parametre , ako mal ten stratený . Či sa Ti tá kompenzácia aj oplatí ...
Ide totiž aj o to , že opravu by si si musel zaplatiť sám ( nezvyknú byť malé čiastky ) a niekedy samotná oprava vydá za novú mašinu .

Ako príklad dám opravu môjho mobilu , kde mi odišla dotyková vrstva .
Oprava by činila cca 200 € ........za tú cifru si kúpim úplne nový , aj so zárukou .

Vravíš , že iný nechceš ???
Tak to je tiež iba na Tebe , záleží ale aj na tom , na aké účely využívaš - potrebuješ ..

Osobne by som využil ponuku ...samozrejme podľa okolností .
buchač
20.09.13,09:13
..." skoro pred rokom po záruke opraviť..." ....

PO záruke ....
Peťo Fodor
20.09.13,20:06
Už to riešim rok len ten " vážený " predajca ma ťahá za nos že prístroj je v oprave v USA, za každým keď mu zavolám mi odpovie že na druhý deň mi dá vedieť ako je s vecou a odpovede sa nikdy nedočkám. Ten nočák mal pretlačený vypínač, teda nič vážne a preto mi veľmu nesedí, že si mám kupovať nový za polovičnú cenu a znova u niekoho kto mi nevedel zaberpečiť banálnu opravu. A koniec koncov ja som mu tam nechal celý a nie len polovicu. Inak dik za reakciu.
avalik
20.09.13,20:31
ja by som odstupila od zmluvy/objednavky so ziadostou o vydanie veci z dovodu nedodrzania dohodnutej doby opravy ... kedze ti nevedia vec vratit, ziadaj vyplatenie penazi, nemozu ta nutit na kupu novej veci ...

hodnotu veci by si si mal dat zistit hned u znalca, predpokladam, ze predajca nebude suhlasit s tebou navrhovanou cenou

zoznam znalcov http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_reg/jaspiw_mini_regz_vyber_hl1.asp?clear=Y&cball=Y
buchač
20.09.13,20:31
...daj na papier predžalobnúvýzvu ...aj s vyčíslením Tvojej škody ....
Predpokladám ,že sa dotyčnému rozvidní aj bez prístroja a zareaguje ...