Jata
17.03.06,13:12
Kúpili sme od súkromnej osoby z Nemecka do našej firmy auto v prepočte za nejakých 550.000,- Sk. Do daňového k dph som to zaradila ako dodanie tovaru v tuzemsku - kolonka04 (vraj to tak má byť, aj keď je to vlastne nie tovar, ale majetok). S hrôzou som však zistila, že aj keď je to jumper, je to osobné auto, bez nároku na odpočet dph. A čo včuľ? Do ktorého riadku v daňovom k dph to mám dať? :eek:
Teraz musím dať dodatočné daňové za 4.q.2005...:mee: ...a ako sa píše???
len opravené riadky, t.j. nejaké 2 či 3 ks, alebo mám napísať celé v správnom prevedení :confused: ????
ďakujem, ďakujem....
alušik
17.03.06,12:26
Daňové priznanie vypíšeš celé - tak, ako by malo byť. Jediný rozdiel bude v tom, že vyplníš aj riadok 35.;)
Jata
17.03.06,15:35
vďaka alušik za odpoveď...
ono v riadku 35 budem mať vlastne nulu, pretože sa mi nič nezmení...
...akonáhle v riadku 04 zruším čiastku a k nej dph (dopočítané v r.02), automaticky je zrušené aj v r.16(daň z nadobudn.tovarov)...
ešte keby si mi odobril, či tú čiatku 550.000,- mám teda dať do r.05 (a k tomu z tých troch možností do r.06)...????
mooooc ďakujem
Jana Acsová
17.03.06,15:43
Kúpili sme od súkromnej osoby z Nemecka do našej firmy auto v prepočte za nejakých 550.000,- Sk.Píšete, že auto ste nadobudli od súkromnej osoby. Ak je to tak (nenapadá mi iné, ako že je to auto ojazdené so zaplatenou daňou v Nemecku) tak uvedené nedávate do daňového priznania, nakoľko sa nejedná o nadobudnutie tovaru z iného ČŠ EÚ. Nesplníte podmienky § 11 ... a to, že dodávateľ je osobou identifikovanou na daň v inom členskom štáte.

Iná by bola situácia, keby auto spĺňalo inštitút nového pozemného motorového vozidla podľa § 11 ods. 12.

Ale to v zadaní neuvádzate.
Jata
20.03.06,14:15
To znamená, že aj keby to auto bolo úžitkové a ojazdené, nemala som ho dať do daňového na ten nešťastný riadok 04 ???
...už mám v tom chaos nadobro....