gerlach
20.09.13,13:52
Zdravím poradakov mal by som jednu otázku a tak isto sa na to menia názory .potrebujem vyburat v deke otvor aby som mohol dat tam schody treba stavebne povolenie alebo nie a stači to len ohlasit za odpoved vopred dakujem
arizona
20.09.13,12:29
Najistejsiu odpoved dostanes na vasom mestskom urade.
Podla mna treba stav.povolenie a vyjadrenie statika.
alltracboy
20.09.13,16:38
pokial je to tvoj dom, je to skolaudovane, tak to ries hlavne so statikom. Pokial sa tym pojdes na urad zacne sa nekonecny kolotoc. nemalo by sa to tak robit, ale co uz ked mame v state take urady. dobry statik je prvorady. Nepises ci je to otvor v deke smerom do zeme, alebo na poschodie.
gerlach
20.09.13,18:33
zdravim je to na poschodie
Martin1310
20.09.13,18:46
Mám silnú obavu že bez nejakého spevnenia, dodatočnej podpery, výstuhy to asi žiadny statik oficiálne neschváli. Myslím si to preto lebo som x krát vydel ako vyzerali armatúry okolo otvoru schodiska,prípadne sú tam ešte spevnujúce prievlaky. Proste niečo uplne iné ako ked sa tam schodisko neplánuje.
alltracboy
20.09.13,20:31
pokial je k tomu nejaka dokumentacia vystuze, statik by k tomu vedel povedat najviac. A tiez zalezi ci je ta doska monolit, alebo rebrova. tiez by podla mna zavazilo v akej vzdialenosti su nosne mury okolo planovaneho otvoru a pod..
Martin1310
20.09.13,21:46
Suhlasím, záleží na mnohích veciach, chcel som len povedať že ked sa s niečím nepočíta tak zvečša bývajú problémi ale jasné že to nieje isté, nemusí byť žiaden problém.
meha
21.09.13,05:53
Pri zásahu do nosných konštrukcií, ktoré by ovplyvnili stabilitu stavby, požiarnu bezpečnosť stavby alebo jej vzhľad, pri zásahoch do rozvodov médií, či rozšírení priestorov bytu prístavbou alebo nadstavbou, je potrebné vybaviť stavebné povolenie.
gerlach
21.09.13,14:07
ešte by ma zaujimalo či musim mat stavebny dennik na tuto pracu vdaka
alltracboy
22.09.13,07:14
stavebne povolenie= mesiace zhanania podkladov, vyjadrenia odbornikov (oficialne), buzeracia zo strany uradu, mozny nesuhlas susedov (z pricipu), poplatky, poplatky, poplatky, a ked na to este treba aj nejake zaverecne "kolaudacne" tak dovi. Poslal by som niekoho inkognito na urad zistit co PRESNE sa bude vyzadovat, aky bude presny postup, ake doklady treba, potom to cele spisat, dat podpisat uradnikovy, aby si potom nezacali vymyslat dalsie doklady ktore najprv nebolo treba. Lebo standardne stavebne povolenie ma asi jednostranovy zoznam priloh, od hasicov az po vyjadrenie z telekomu. A vsetko stoji cas a peniaze.
meha
23.09.13,08:21
Ak chce robiť schody smerom hore,nepotrebuje povolenie na stavbu ďalšieho poschodia? Aspoň mne to tak vychádza.Predsa nebude robiť schody smerom hore na strechu.Jedine tak na pôjd a tie už určite má.Takže si myslím,že behaniu po úradoch sa nevyhne.
meha
23.09.13,08:26
súhlasím
Martin1310
23.09.13,18:22
No ved práveže to bude asi nejak inak, pretože vybavovať stavebné povolenie na schody zvlášť pri stavbe poschodia alebo podkrovia by bola asi blbosť.Možno si ide robiť terasu na rovnej streche a nato aby tam pleskol stôl a štyri stoličky povolenie nepotrebuje.