zolotan
20.09.13,14:02
Vlastním obchod pod obytnym blokom, mám vlastrnu strechu, vlastné obvodové múri, medzi obytnou cástou je 3m rozdiel, pravidelne som robil údrzbu i rekonstrukciu i zateplenie vlastného obchodu, od spolocnosti berem len studenú vodu, ostatné elektriku, kuremie, teplu vodu vsetko mám vlastné vedenie, nepouzívám spolocné cásti bloku. Teraz obyvatelia zalozili nové spolocenstvo, lebo mienia zateplovat a rekonstruovat ich cást, odomna ziadaju podla spoluvlastníckého podielu rovnaku ciastku podla m2-ho ako keby mi robili i moj obchod, majú nato právo.
sito
20.09.13,13:04
Trocha riadne na hlavu padnuté! Tak ako to vlastne je?

Máš obchod, nebytový priestor pod bytovým domom? A oni sú ti strecha? Či nie?

Každý najprv sa o svoje hľadí na ostatných ohľad nebere. Na spoločné sa každý vysere ...

Nie, dom, spoločenstvo ľudí to tam bolo je stále! Či aj bude? Si jeho súčasťou?

Nie že žiadajú, a či majú na to právo, je to tvoja povinnosť!!!

Leda, že by nebolo niečo v súlade s týmto zákonom, alebo by v rozpore bolo.

Čítaj, môžeš aj myslieť, čo, či nie?

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDIQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.vyvlastnenie.sk%2Fpredpisy%2F zakon-o-vlastnictve-bytov-a-nebytovych-priestorov%2F&ei=_1Q8Us7uAajZ4QSf74CADw&usg=AFQjCNEhvobRs2mDfubCd9jCp1kqTomNEg&bvm=bv.52434380,d.bGE
zolotan
20.09.13,14:16
Ano by to bolo mojou povinnostou, ale kde bolo spolocenstvo 20 rokov ked som ja svoj obchod opravoval, urobil rekonstrukciu, izoloval som strechu, prerobil som kurenie, zateploval som svoj obchod, teraz ja mám prispievat na lajdákov.
sito
20.09.13,14:33
Ale predsa ten dom mal vždy nejakého vlastníka, nejakú správu domu, aj za komunistov. Časy sa menia, zákony tiež. A ľudia, tiež ... na zvery. Kto im verí?

Vždy boli nejaké pravidla, dohodnuté, schválené.

Ty si o tom nevedel? Ani to kde máš v čom svoj nebytový priestor, obchod?

A zmluvu o prevode, prípadne kúpe máš, toho priestoru? Tam by mohli byť dohodnuté tie pravidlá. Tu si prečítaj, tiež. Dobre!