pipuch
20.09.13,16:18
Dobry den, chcel by poziadat o radu. Vyplnam ziadost o vydanie parkovacieho preukazu a tam na konci je potrebne napisat odovodnenie ziadosti a aktivity.
Do odvovodnenia som zadal. "moj zdravotny stav vyzaduje individualnu prepravu do prace"
co by som tam este mohol dat?
a druha vec ze vobec neviem co mam dat do tych "Aktivit"
dakujem za vase rady
alaya1
20.09.13,14:49
aktivity znamenaju, na co potrebujes auto, kde zvycajne sa prepravujes.
Peggynka
20.09.13,17:14
Na individuálnu prepravu do práce nepotrebuješ parkovací preukaz.To sa píše v žiadosti o príspevok na auto alebo prepravu.Napíš si tam,že chceš využiť svoje právo ako osoba ŤZP na využívanie vyhradených parkovísk pri nákupoch,návšteve zdravotníckych zariadení a kultúrnych podujatí.To stačí.
Tu to je komplet:
http://www.employment.gov.sk/parkovaci-preukaz-pre-fyzicku-osobu-so-zp.html
alaya1
20.09.13,17:18
Peggynka, ak nema priznanu posudkarom ind.prepravu, tak nedostane ani parkovaci preukaz. Moja kamaratka, skoro slepa nedostala parkovaci, lebo nie je odkazana na ind.prepravu.Aspon u nas nie.
Peggynka
20.09.13,17:27
Všetko je to o ľuďoch na úradoch.Mojej matke (80 r. s reumatickými rukami a s nohami tak deformovanými,že potrebuje na mieru šité topánky),zamietli a tak som ju vytiahla po schodoch (!!!) na tretie poschodie ÚPSVaR-u a požiadala lekárku nech mi ide predviesť ako ju dostanem do autobusu.Uznala nakoniec,že to možné nie je.Problém bol v tom,že ona rozhodovala na základe papierov,ani ju nevidela.Tak som mame napísala odvolanie a že trvám na osobnej prítomnosti lekára.